Pszczeli plac zabaw dla maluchów

Plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalniami w otoczeniu zieleni.

Pszczeli plac zabaw dla maluchów

Bydgoszcz logo

Władze Bydgoszczy zleciły rozbudowę nowoczesnego placu zabaw nad Starym Kanałem Bydgoskim o część dla najmłodszych dzieci. Zostaną tam zamontowane kolejne atrakcyjne urządzenia, które mają zachęcać najmłodszych do zabawy na świeżym powietrzu. Wygląd i wyposażenie placu ma pomagać lepiej zrozumieć ważną rolę pszczół w ekosystemie. To też nawiązanie do utworzonej wcześniej pasieki.

Pierwszy etap inwestycji zrealizowano w ubiegłym roku. Plac powstał w okolicy wiaduktu kolejowego i wybiegu dla psów. W jego skład wchodzą między innymi duży zestaw zabawowy wyposażony w zjeżdżalnie, platformy i drabinki. Jego charakterystycznym elementem jest duża zjeżdżalnia. Dzieci mogą bawić się na huśtawce w kształcie gniazda zawieszonego na wysięgniku. Można skakać na trampolinie interaktywnej, która w czasie zabawy emituje dźwięki natury, związane z pszczołami. Wokół ustawione są stojaki na rowery, ławki, hotele dla owadów, kosze na śmieci. I tablice informacyjne o roli pszczół w przyrodzie.

Źródło: bydgoszcz.pl

_

2 kwietnia 2024 r.

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049688