Przynieś swoje nagrania VHS i weź udział w warsztatach!

Kasety VHS.

Przynieś swoje nagrania VHS i weź udział w warsztatach!

Teatr Polski w Bydgoszczy - logoW ramach projektu VHS/ Visual Homemade Stories (Bydgoszcz) są katalogowane oraz odzyskiwane porzucone i zapomniane nagrania domowe VHS osób mieszkających w Bydgoszczy.

To właśnie w prywatnych archiwach możemy odnaleźć najistotniejsze wizualne opowieści o rzeczywistości doby transformacji prowadzone w ramach dialektyki obrazów małych codzienności i wielkich historii. Wracając do VHS – nośnika generującego niegdyś kreatywne systemy wymiany i wspólnoty, inicjatorzy akcji zamierzają prywatne nagrania uczynić znów wspólnymi.

Czy domowe nagrania wideo mogą stać się przestrzenią do wytworzenia własnej opowieści? W jaki sposób pracować z potencjałem nostalgicznym obrazów transformacji?

Osoby zainteresowane przekazaniem swoich prywatnych nagrań VHS do digitalizacji i archiwizacji, proszone są o przekazanie nośników do kasy Teatru Polskiego w Bydgoszczy (od środy do piątku w godzinach 14.00-18.00 oraz na godzinę przed spektaklem) lub po uprzednim kontakcie (885 60 70 90) poza godzinami powyższymi.

Po procesie digitalizacji organizator zobowiązuje się do zwrotu nośników – kaset VHS, płyt DVD i in., właścicielce/właścicielowi (do 90 dni od dnia przekazania materiału video).

Przekazane nagrania VHS zostaną zdigitalizowane i zamieszczone w wewnętrznym archiwum Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Nagrania będą materiałem wyjściowym do stworzenia autorskiej partytury scenicznej, a w przyszłości spektaklu/performansu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Nagrania można przekazywać do dnia 19 marca 2023 roku w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

 

WARSZTATY KONTEKSTOWE – VHS/ Visual Homemade Stories (Bydgoszcz)

Wszystkie osoby uczestniczące w zbiórce domowych nagrań VHS mogą wziąć udział w warsztatach kontekstowych z reżyserką i kuratorką projektu Klaudią Hartung-Wójciak. Spotkania będą odbywać się w trybie cotygodniowym wg podanych terminów. Uczestnicy zostaną zaproszeni do dyskusji kontekstowych wokół prywatnych nagrań oraz pracy improwizacyjnej z materiałami audiowizualnymi, prowadzonej na podstawie autorskiej partytury tekstowej VHS/ Instrukcja Obsługi Przeszłości Klaudii Hartung-Wójciak.

Liczba uczestników: 15 osób

Termin: pod koniec marca

Partnerzy wydarzenia: Teatr Polski im. H. Konieczki w Bydgoszczy, Fundacja Sztuk Performatywnych „Nostalgic Boys”, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dra Witolda Bełzy w Bydgoszczy

Koncept i koordynacja projektu: Klaudia Hartung-Wójciak

 

REGULAMIN | ZAŁĄCZNIK NR 1 – ZGŁOSZENIE UDZIAŁUKLAUZULA INFORMACYJNA

Zakupy w sklepie samoobsługowym. Plakat VHS/Visual Homemade Stories

_

9 marca 2023 r.

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165147

Skip to content