Przygotuj kosmiczny eksperyment!

Przygotuj kosmiczny eksperyment!

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Fundacja Copernicus Project zapraszają do wzięcia udziału w projekcie #miniSAT2018. Dzięki niemu każdy może przeprowadzić eksperyment w stratosferze. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej centrum nauki.

Podczas konferencji “Near Space”, która odbędzie się w maju 2018 roku zostaną wysłane dwa balony stratosferyczne, które wyniosą nawet 1000 doświadczeń przygotowanych przez uczestników projektu #miniSAT2018. Eksperyment trzeba przygotować w taki sposób, aby zmieścił się w opakowaniu po jajku z niespodzianką.

Przygotowując eksperyment, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. – Nie wysyłamy w kosmos zwierząt ani insektów. Nie dopuszczamy spalania i innych reakcji chemicznych w trakcie lotu. Wszelkie płyny powinny być zabezpieczone w odpowiedni sposób – dodaje.Do tej pory zgłosiło się kilka szkół z Torunia, a także jedna z hiszpańskiej prowincji Santa Cruz de Tenerife.

Informacje na temat projektu #miniSAT2018 oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: http://mlynwiedzy.org.pl/minisat2018-kosmiczny-eksperyment-w-toruniu/.

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6874218