Przygotuj eksperyment i wyślij go w kosmos!

Przygotuj eksperyment i wyślij go w kosmos!

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Fundacja Copernicus Project zapraszają do kosmicznego eksperymentowania w ramach projektu “#miniSAT2018”. Celem tego programu jest bezpośrednie zaangażowanie uczniów, studentów, mieszkańców Torunia (i nie tylko) w badanie przestrzeni kosmicznej.

– Udział w akcji jest bezpłatny, wymaga jednak zaangażowania i opracowania koncepcji przeprowadzenia doświadczenia w przestrzeni kosmicznej – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. Aby wziąć w niej udział, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny na stronie internetowej Centrum od 29 września br.

Eksperyment należy przygotować w taki sposób, aby zmieścił się w opakowaniu po jajku z niespodzianką. A jakie mogą być przeprowadzone przykładowe doświadczenia? – Badacze mogą sprawdzić, czy rośliny wyhodowane z nasion wysłanych do stratosfery wyrosną tak samo jak pozostałe na Ziemi. Czy elektroniczny zegarek będzie wskazywał poprawnie godzinę po locie w stratosferę? Czy nośnik pamięci w postaci karty zachowa wszystkie zapisane na niej dane? – mówi Marcin Centkowski. – Nasze doświadczenie pokazuje, że kreatywność mieszkańców naszego miasta jest bardzo duża, dlatego spodziewamy się naprawdę «kosmicznych» projektów badawczych – dodaje.

Doświadczenia, które znajdą się w projekcie “#miniSAT2018” zostaną wyniesione w stratosferę podczas konferencji Near Space, która odbędzie się 12 maja 2018 roku w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010435