Przygotowanie uczniów do odwiedzenia miejsca pamięci

Przygotowanie uczniów do odwiedzenia miejsca pamięci

European Network Remembrance and Solidarity - logo

Wizyta w miejscu pamięci poświęconym ofiarom totalitaryzmu może być trudnym doświadczeniem dla uczniów, a  nauczyciela stawia przed ważnymi pytaniami: Jak przygotować uczniów, aby wzbogacili swój proces uczenia się? Jak zaoferować im nowe spojrzenie na historię?

Europejska Sieć Pamięć i Solidarność (ENRS – European Network Remembrance and Solidarity) zaprasza do wzięcia udziału w internetowej dyskusji pomiędzy nauczycielką historii oraz edukatorką z Miejsca Pamięci w Mauthausen, specjalizującą się w organizowaniu i prowadzeniu szkolnych wizyt w miejscach pamięci poświęconych reżimom totalitarnym.

Podczas webinaru przedstawiony zostanie także program edukacyjny „Dźwięk w Ciszy” – międzynarodowy, interdyscyplinarny projekt pamięci dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ich nauczycieli. Co roku akcja „Dźwięk w Ciszy” jest organizowana w miejscach związanych z najtrudniejszymi momentami w historii Europy XX wieku.  Zgłoszenia do programu są otwarte dla nauczycieli z całej Europy, a rejestracja na edycję 2024 rozpocznie się wkrótce.

Europejska Sieć Pamięć i Solidarność wspiera dialog o historii Europy XX wieku, organizując takie projekty jak: konferencje, warsztaty i wizyty studyjne, a także wystawy i publikacje. Celem ENRS jest wspomaganie rozwoju europejskiej kultury pamięci w duchu wzajemnego zrozumienia.

Nagrania z poprzednich webinarów można znaleźć na kanale YouTube

Termin: 27 lutego 2024 r., w godzinach 16:00–17:30 (CET) na platformie Zoom

Język wydarzenia: angielski

Formularz rejestracyjny

Źródło: ENRS

_

22 lutego 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023801