„Przeżyj to! Polskie parki narodowe” – cykl filmów edukacyjnych o polskich parkach narodowych

„Przeżyj to! Polskie parki narodowe” – cykl filmów edukacyjnych o polskich parkach narodowych

Ministerstwo Edukacji i Nauki-01

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca nauczycieli, uczniów i rodziców do zapoznania się cyklem filmów edukacyjnych „Przeżyj to! Polskie parki narodowe”. Celem projektu jest budowanie świadomości przyrodniczej na temat parków narodowych i promowanie ich jako atrakcji turystycznej. Filmy zostały przygotowane w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki”, realizowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Promocja polskich parków narodowych

Cykl filmów edukacyjnych „Przeżyj to! Polskie parki narodowe” opowiada o każdym z istniejących w Polsce parków narodowych. Zawiera także dodatkowy film prezentujący dorobek polskich parków narodowych jako całości. Filmy przedstawiają wyjątkową przyrodę parków, związaną z nimi kulturę i tradycję oraz znajdujące się w ich pobliżu atrakcje turystyczne.

Materiał powstał we współpracy z parkami narodowymi w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki”, który od 2016 roku realizuje Ministerstwo Środowiska (obecnie Klimatu i Środowiska). Celem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości przyrodniczej na temat parków narodowych oraz promowanie ich jako atrakcji turystycznej. Filmy wspierają również edukację ekologiczną prowadzoną przez parki narodowe. Można je obejrzeć na stronie.

W ramach projektu powstały także 24 foldery o polskich parkach narodowych.

  • 23 z nich to krótkie opisy dotyczące poszczególnych parków, wybranych ścieżek edukacyjnych i szlaków turystycznych.
  • 1 folder to oddzielna publikacja przedstawiająca parki jako instytucje chroniące dziedzictwo przyrodnicze naszego kraju. Folder można pobrać ze strony.

 

Filmy animowane o parkach narodowych

Najmłodszych uczniów MEiN zachęca do obejrzenia 6 krótkich filmów animowanych o parkach narodowych. Promują one właściwe zachowania i postawy na terenach parków, które są objęte ochroną. Filmy dostępne są na kanale You Tube.

Źródło: MEiN

Fot. Pixabay

4 maja 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7053434