Przegląd filmów z Warszawskiej Szkoły Filmowej vol. 2 oraz spotkanie z absolwentami Szkoły (25 września)

Przegląd filmów z Warszawskiej Szkoły Filmowej vol. 2 oraz spotkanie z absolwentami Szkoły (25 września)

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na comiesięczne spotkania ze sztuką filmową. W programie: seanse filmowe, dyskusje po filmach, omawianie kwestii technicznych i produkcyjnych oraz przyglądanie się filmografii wybranych twórców. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu zapraszamy na pokaz filmów, wyprodukowanych przez Warszawską Szkołę Filmową, której studenci i absolwenci coraz liczniej i śmielej prezentują swoje filmy na znaczących festiwalach w Polsce i na świecie: http://www.szkolafilmowa.pl/

Po seansie zapraszamy na spotkanie z absolwentami WSF: reżyserką Kasią Babicz oraz autorem zdjęć Mateuszem Klimkiem.

Katarzyna Babicz – absolwentka reżyserii filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Wcześniej ukończyła dziennikarstwo na  Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej oraz Akademię Teatralno-Wokalną Jerzego Turowicza w Lublinie. Jej debiutem krótkometrażowym był film Tatuś (2016) z główną rolą Cezarego Pazury. Nakręcony na drugim roku studiów body horror Jadłowstręt (2017) otrzymał nagrodę za Najlepszy Film Studencki na Atlanta Horror Film Festival oraz nagrodę za najlepsze efekty specjalne na festiwalu Freedom Shorts and Liberty Massacre w Filadelfii. Za reżyserię filmu W sieci (2017) została wyróżniona w kategorii Best Young Director na festiwalu Short to the point w Rumunii. Etiuda była pokazywana także na Polish Film Festival w Los Angeles oraz na festiwalach w Moskwie czy Seattle. Ma 29 lat, mieszka w Warszawie.

Mateusz Klimek – operator filmowy, absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wychowany przez matkę architekta i ojca fotografa, od dziecka miał kontakt ze sztuką. Autor zdjęć do filmów krótkometrażowych, które zdobyły liczne wyróżnienia na festiwalach całego świata, m.in.: w Glasgow, Atlancie, Filadelfii, czy Las Vegas. Laureat nagrody za najlepsze zdjęcia w konkursie 48 Hour Film Project Poland 2018. Obecnie zdobywa wiedzę i doświadczenie pracując na planach polskich i zagranicznych filmów fabularnych.

W programie:

W sieci, reż. Kasia Babicz

Jadłowstręt, reż. Kasia Babicz

Techno, reż. Tadeusz Łysiak

Wiki, reż. Veronica Andersson

Termin: 25 września 2019 r., godz. 18.00
Miejsce: WOAK Toruń ul. Szpitalna 8 (parter)
Informacje: karolina.fordonska@woak.torun.pl   tel. 56 652 27 55

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Zdjęcie gł.: W sieci, reż. Kasia Babicz, zdjęcia Mateusz Klimek

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,836,094