Przedświąteczny czas pełen atrakcji

Przedświąteczny czas pełen atrakcji

W grudniu zaplanowano wiele wydarzeń, z których chętnie korzystają mieszkańcy i odwiedzający Bydgoszcz goście. Miłośników tradycji oraz świątecznych wypieków i aromatów, muzyki, wspólnego kolędowania i rękodzieła w okresie świątecznym miasto przyciąga bogatą ofertą i ciekawymi inicjatywami.

W najbliższych dniach zaplanowano wiele wydarzeń, które wprowadzą w świąteczny nastrój, zarówno dzieci jak i dorosłych. Poniżej kilka z propozycji:

Piątek (15.12), godz. 17:30/ BCOPW ul. Gdańska 5
Viva! Akcja dla zwierząt – Bydgoszcz zaprasza na Vegilię. To wydarzenie, na którym smakujemy dania kuchni roślinnej w wersji świątecznej, dzielimy się przepisami i wiedzą.
Podczas Vegilii odbędzie się:
– degustacja roślinnych dań świątecznych przygotowanych przez Restaurację Naturalna,
– pokaz gotowania roślinnych dań na święta przygotowany przez Restaurację Naturalna,
– warsztaty z robienia wegańskich kosmetyków, idealnych na prezent w duchu zero waste,
– interaktywny quiz z nagrodami.
Dla kogo jest Vegilia?
To wydarzenie dla każdego, kto zmienił lub zmienia swoje nawyki żywieniowe w trosce o zwierzęta, naszą planetę i własne zdrowie. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy Moniki Matowskiej oraz współfinansowane przez miasto Bydgoszcz.
Obowiązuje darmowa rejestracja

Sobota (16.12), godz. 16:00
W Hali Sportowo-Widowiskowej Immobile Łuczniczka wielkie święto folkloru. Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zaprasza na koncert jubileuszowy z okazji swojego 65-lecia. Ziemia Bydgoska zaprezentuje wieloregionalny dorobek artystyczny. Pojawią się fragmenty suit z takich regionów jak Kaszuby, Łowicz, Lublin, Kurpie, Kraków, Łemkowszczyzna, Beskid Śląski i Żywiecki. Koncert rozpocznie się nowym opracowaniem rodzimego regionu kujawskiego, a kulminacyjnym momentem programu będzie premierowe wykonanie regionu rzeszowskiego. Nie zabraknie również akcentu świątecznego. Wystąpi ponad 170 aktualnych i byłych członków zespołu – dzieci od czwartego roku życia, dziecięce i młodzieżowe grupy taneczne, studenci, osoby dorosłe oraz kapela. Koncert objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.
Bilety dostępne w kasie Filharmonii Pomorskiej od wtorku do piątku w godz. 14:00-18:00 oraz na bilety24

Niedziela (17.12), godz. 12.00/ Zespół Pałacowo – Parkowy w Ostromecku
Koncert gordonowski dla rodzin. Przychodzimy do Was z kolędą, pastorałką, przepełnioną góralszczyzną – spod samiuśkich Tater. Dla Was grać będziemy na flecikach, okarynach, kozach. Urok muzyki podhalańskiej jest wyjątkowy, więc przychodzimy do Was z tym pięknym folklorem – mówią organizatorzy. W koncercie wezmą udział rozśpiewane przedszkolaki i uczniowie placówek Perpetuum Mobile Fundacji Kreatywnej Edukacji. Po koncercie, organizatorzy zapraszają na warsztaty kulinarnie w przestrzeniach pałacowych.
Bilety w cenie 30 zł, dostępne na mck-bydgoszcz.pl

Niedziela (17.12), godz. 14:30
Zespół Pałacowo – Parkowy w Ostromecku zaprasza na grudniowe, rodzinne spotkanie wypełnione świątecznymi, korzennymi aromatami. Porozmawiamy o tym, jak wyglądały święta w ostromeckich pałacach oraz o tym, jakie zwyczaje wiążą się z czasem Bożego Narodzenia. W Starej Kuchni przygotujemy słodkie dekoracje i ozdobimy pierniki choinkowe – mówią organizatorzy. Sekretami gładkiego lukru i udanego ciasta piernikowego podzielą się Jowita Woszczyńska – mistrzyni dekoracji cukierniczych oraz Anna Kornelia Jędrzejewska – „piernikolożka”. Nie zabraknie ukrytych pod choinką świątecznych niespodzianek.
Bilety:50 zł, obowiązują zapisy: recepcja@palacwostromecku.pl

Niedziela (17.12), godz. 15.00 lub 17.30/ sala kinowo – widowiskowa MCK

Koncert Bożonarodzeniowy „Narodziła Nam się dobroć”. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy – to wspaniała okazja do wspólnego kolędowania oraz spędzenia czasu z najbliższymi. Bilety do nabycia w cenie 20 zł, w kasie MCK.

 

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

11 grudnia 2023 r.

 

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025072