Przedświąteczne spotkania z kulturą

Przedświąteczne spotkania z kulturą

W ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia zapraszamy do uczestnictwa w koncertach kolęd i świątecznych spektaklach, zorganizowanych przez wojewódzkie instytucje kultury.

Na pogodną, bożonarodzeniową historię właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk, czyli spektakl „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” do toruńskiego klubu Od Nowa zaprasza w środę i czwartek (19 i 20 grudnia) Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Spektakl to ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud. Więcej na stronie teatru.

Najpiękniejsze kolędy zabrzmią w Filharmonii Pomorskiej 19 i 21 grudnia. Podczas pierwszego koncertu wystąpi chór akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod dyrekcją Bernarda Mendlika, Benedykta Odyi oraz Michał Wachowiak (organy) i Katarzyna Jaracz (sopran). Dwa dni później kolędy i pastorałki wykona Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Bernarda Chmielarza oraz chóry dziecięce ze szkół z Bydgoszczy i regionu. Więcej tutaj i tutaj.

Z kolei na muzyczne spotkania z kolędami Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza tuż po świętach Bożego Narodzenia. 27 grudnia kolędowanie poprowadzą pracownicy ośrodka, a 5 stycznia tradycyjne kolędy i pastorałki wykona góralski zespół Zospa. Więcej tutaj i tutaj.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Teatr Muzyczny zaprasza na przedświąteczne spotkanie ze spektaklem „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134436