Przedstawienie teatralne „Kolorowo zdrowo”

Przedstawienie teatralne „Kolorowo zdrowo”

W dniu 27 kwietnia 2018 roku do Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu zostały zaproszone dzieci z Przedszkoli Miejskich Nr 4, 7, 13 z Torunia w celu obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. „Kolorowo zdrowo”. Anglojęzyczne przedstawienie teatralne powstało w ramach udziału naszej placówki w projekcie „Szkoła zdrowego żywienia”, którego celem było zilustrowanie i przekonanie widza, że owoce i warzywa pełnią istotną rolę w żywieniu człowieka. Są bardzo dobrym źródłem witamin, wzmacniają odporność i sprzyjają zachowaniu młodości. Uczniowie – aktorzy KPSOSW do odegrania swoich ról wykorzystali prawdziwe warzywa i owoce oraz zalety w ich jedzeniu, jako działanie edukacyjne, które ma za zadanie ukształtowania u dzieci nawyków zdrowego odżywiania.

Na początku spotkania pani dyrektor Maria Kluz powitała wszystkich przybyłych gości i po wprowadzeniu w tematykę przedstawienia teatralnego zaprosiła do jego obejrzenia.

Spotkanie miało na celu zachęcić najmłodszych odbiorców do poznawania smaków warzywnych i owocowych oraz do picia naturalnych soków owocowych. Atrakcyjna forma inscenizacji, prezentowane w koszach owoce i warzywa miały bardziej podnieść poziom wiedzy wśród dzieci na temat właściwości odżywczych dobroci natury oraz jej wpływu na jakość życia i zdrowia człowieka. W trakcie występu dzieci miały okazję uczestniczyć w degustacji pyszności, przygotowanych soków, wody z cytryną i sałatek warzywnych.

W podsumowaniu nauczyciele prowadzący spotkanie zachęcili dzieci do udziału w konkursach o tematyce owocowo-warzywnej. Dodatkową trudnością było odgadywanie słów angielskich nazw owoców i warzyw przez właściwe ich przyporządkowanie do obrazków. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody w postaci owoców oraz warzywa.

Oprac.
Grażyna Kraśnicka
Anna Pawluczuk

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887755