Przedsmak Bożego Narodzenia – zapraszamy na kiermasz

Przedsmak Bożego Narodzenia – zapraszamy na kiermasz

Pod hasłem „My też potrafimy” odbywa się dziś (5 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim doroczna bożonarodzeniowa wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych. Na ekspozycji połączonej z kiermaszem własne stoiska wystawi 45 instytucji wsparcia i integracji społecznej z całego województwa.

Stworzone z pasją przedmioty to dobry pomysł na oryginalne prezenty pod choinkę, lepsze od wielu innych, bo niepowtarzalne. Twórcy wkładają w zrobienie ich mnóstwo serca i pracy. Kupując je, wspieramy rehabilitację niepełnosprawnych. Boże Narodzenie coraz bliżej, zacznijmy przygotowania! – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Tradycyjnie będzie można kupić dekoracje bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, stroiki i świąteczne kartki. Autorami prac są podopieczni 45 placówek integracji społecznej działających w naszym regionie – warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej, środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Lista placówek

Wystawy prac osób z niepełnosprawnością organizowane przez Wydział Integracji Osób Niepełnosprawnych w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu mają charakter cykliczny i odbywają się w okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych. To już trzydziesta trzecia edycja wydarzenia. Podczas marcowego kiermaszu gościliśmy podopiecznych 46 kujawsko-pomorskich placówek.

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia
i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP, „My też potrafimy” – ubiegłoroczna przedświąteczna wystawa rękodzieła

5 grudnia 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190247

Skip to content