Prymusi Kujaw i Pomorza z lipnowskiej “Trójki”

młody mężczyzna siedzi przed laptopem

Prymusi Kujaw i Pomorza z lipnowskiej “Trójki”

„Prymus Kujaw i Pomorza” to już piąta edycja programu marszałkowskiego wsparcia, która jest skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości.

W roku szkolnym 2020/2021 wsparcie trafi do 644 młodych ludzi. Wśród nich jest 211 uczniów szkół  podstawowych i 433 szkół ponadpodstawowych. Otrzymają oni stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę).

Wśród stypendystów w ramach projektu “Prymus Pomorza i Kujaw” na rok szkolny 2020/2021 jest trzech uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie – Gabriela Impert, Rafał Boniecki i Bartosz Borowicz.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: umlipno.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6890063