Prymas Tysiąclecia – Urząd Marszałkowski w Toruniu zaprasza online (28 maja)

Prymas Tysiąclecia – Urząd Marszałkowski w Toruniu zaprasza online (28 maja)

erb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Był kimś więcej niż tylko głową Kościoła katolickiego w Polsce. Duchowny i duszpasterz, intelektualista, którego refleksja społeczna do dziś pozostaje aktualna, autorytet moralny nie tylko dla wierzących, z konieczności aktywny uczestnik polityki, mąż stanu, wizjoner, wybitny teolog – kardynał Stefan Wyszyński jest bohaterem zaplanowanego na najbliższy piątek (28 maja) spotkania online, połączonego z promocją książki „Prymas i Papież”. Zapraszamy!

Okazją do spotkania, które zainteresuje z pewnością nie tylko historyków dziejów najnowszych, są obchodzony właśnie Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego i przypadająca 28 maja 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, posługą kapłańską przez wiele lat związanego z naszym regionem. Wydarzeniu towarzyszy prezentacja książki „Prymas i Papież. Studia poświęcone prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu i papieżowi Janowi Pawłowi II” pod redakcją prof. Michała Białkowskiego i prof. Waldemara Rozynkowskiego, z udziałem obu badaczy.

Otwarte spotkanie online poświęcone kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, 28 maja, godz. 11; transmisja w serwisach społecznościowych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (Facebook i Youtube), który jest organizatorem wydarzenia.  

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Kardynał Stefan Wyszyński, fot. z domeny publicznej

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

25 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7183212

Skip to content