Proza historyczna dla młodzieży i dorosłych – jak i dlaczego czyta się dzisiaj

plakat wydarzenia z motywem rycerzy konnych z chorągwiami w polu i informacjami o spotkaniu

Proza historyczna dla młodzieży i dorosłych – jak i dlaczego czyta się dzisiaj

Książnica Kopernikańska - logo

Nie lada gratka dla miłośników literatury historycznej. W piątek, 8 grudnia,  Książnica Kopernikańska zaprasza na spotkanie poświęcone prozie historycznej dla młodzieży i dorosłych. W trakcie spotkania zostaną wygłoszone dwa wykłady:

  • godz. 11.30-12.45: Elżbieta Kruszyńska – “A to historia! O książkach historycznych dla dzieci i młodzieży”
  • godz. 13.00-15.00: Karolina Szostak-Lubomska – “Literatura historyczna – praktyczne zastosowanie w dydaktyce i promocji czytelnictwa”

Do udziału w spotkaniu Książnica Kopernikańska zaprasza wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą literaturą historyczną. Wspólnie z Prelegentkami zastanowicie się, czy warto czytać książki historyczne, które z nich mogą być interesujące dla dzieci i młodzieży, a które dla dorosłych czytelników. A także: jak zachęcić do ich czytania. Ciekawym zagadnieniem, które poruszymy, jest gamifikacja powieści historycznej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Wykład odbędzie się w ramach projektu “Literackie przygody młodych – gry bitewne w służbie książce” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

7 grudnia 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189533

Skip to content