Projekt z ZUS

Projekt z ZUS

ZUSUczniowie szkół podstawowych, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy, powinni wiedzieć, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia mogą liczyć, jeśli opłacają składki. Niestety, tych zagadnień nie ma w programie edukacyjnym polskiej szkoły. Stąd pomysł Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na „Projekt z ZUS”, czyli popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dzięki udziałowi w projekcie edukacyjnym młodzi ludzie nabywają również kompetencje społeczne, takie jak umiejętność komunikacji i współpracy w grupie, rozwijają swoją przedsiębiorczość i kreatywność.

Nauczyciele mogą skorzystać ze scenariusza lekcji, prezentacji, które zawierają kilkuminutowe filmy, karty projektu i arkuszy ocen. Wszystkie materiały można pobrać ze strony ZUS.

Zadaniem uczestników projektu jest wykonanie materiału wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne, lub nawiązującego do jubileuszu 85-lecia ZUS w formie:

– filmu do 5 min (w formacie avi, mp4),
– plakatu w preferowanym formacie A2,
– komiksu zawierającego minimum 5 scenek.

Pierwszy etap (szkolny) konkursu – wyłonienie najlepszych prac przez komisje szkolne – trwa do 8 kwietnia 2020 r.

Regulamin “Projektu z ZUS” dla szkół podstawowych

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie