Projekt “Szkolni liderzy edukacji zdalnej”

Projekt “Szkolni liderzy edukacji zdalnej”

Cyfrowy Dialog logo              Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Prowadzenie lekcji z salonu czy sypialni to już dla nas nauczycieli chleb powszedni. Im głębiej zanurzamy się w edukację zdalną, tym więcej możliwości w niej odkrywamy! Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog zaprasza do udziału w bezpłatnym, kompleksowym szkoleniu w ramach nowego projektu.

“Szkolni liderzy edukacji zdalnej” to projekt, którego celem jest stworzenie w szkołach podstawowych zespołów liderskich, będących wsparciem dla całej kadry pedagogicznej we wdrażaniu narzędzi TIK w edukacji zdalnej i hybrydowej.

Pod okiem specjalistów-trenerów szkolne zespoły poszerzą wiedzę, przećwiczą nowe umiejętności i wzmocnią kompetencje liderskie. Poziom kursu zostanie dostosowany do stopnia zaawansowania zespołów – od zagubionych poszukiwaczy do tych, którzy w zdalnej edukacji już są inspiracją dla innych nauczycielek i nauczycieli.

Szkolenie składa się z dwóch części – siedmiu modułów podstawowych oraz trzech dodatkowych modułów, dla chętnych. W zależności od preferencji uczestników i uczestniczek kurs będzie prowadzony w weekendy lub dni robocze, wszystkie spotkania odbędą się online. Każdy z modułów zostanie opatrzony materiałami edukacyjnymi, które znajdą się w wolnym dostępie.

Ogólnopolski projekt “Szkolni liderzy edukacji zdalnej” jest skierowany do nauczycieli i nauczycielek ze szkół podstawowych znajdujących się w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców. Zespół składający się z dwóch lub trzech osób z danej szkoły, zgłasza chęć udziału w projekcie wypełniając formularz.

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Więcej informacji na stronie

 

Źródło: cyfrowydialog.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887786