Projekt społeczny i Wojewódzki Konkurs Literacki „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”

Projekt społeczny i Wojewódzki Konkurs Literacki „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”

Z Kujawami Pomiędzy Słowami logo

Projekt społeczny „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” został utworzony na terenie Gminy Włocławek przez zespół projektowy projektu społecznego „Z Kujawami Pomiędzy słowami” (w składzie: Kasia, Gabrysia, Aneta, Kornelia, Paulina) we współpracy z Fundacją Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” (z siedzibą w Ludwinowie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego; Gmina Włocławek) w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jest to olimpiada, która pozwala realizatorom projektu zakładać i realizować własne projekty społeczne przy wsparciu platformy zwolnienizteorii.pl, z wykorzystaniem narzędzi, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego.

„Nasz projekt społeczny „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” skierowaliśmy do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższych do 25. roku życia z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Ma on na celu m.in. uwrażliwienie na sztukę, regionalizm, wsparcie młodych talentów, wskazanie na ważną rolę arteterapii, walki z hejtem, troski o rozwój osobisty od najmłodszych lat.

Poprzez nasz projekt chcemy w młodych sercach dać drugie życie poezji, naszej regionalnej historii, wskazać na niezwykle ważną rolę literatury, sztuki na każdym etapie rozwoju człowieka. Pragniemy, aby przez niego przemawiało wyjątkowe uczucie, jakim jest miłość do: życia, świata, ludzi, sztuki, regionalizmu, pasji, rozwoju. Nasza mała OJCZYZNA – Kujawy stała się dla nas ostoją, bezpieczną przystanią pełną kulturowego bogactwa.

Działania w ramach projektu obejmują m.in.: zorganizowanie konkursu literackiego skierowanego do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższych do 25. roku życia z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, zakończonego uroczystą galą z elementami kujawskimi, wydanie tomiku z pracami laureatów, przedstawienie poezji w nowoczesnym wydaniu z wykorzystaniem mediów społecznościowych, poezji śpiewanej, stworzenie grupy wsparcia na profilu projektu na Facebooku, gry edukacyjnej HEJTline mającej na celu walkę z hejtem.”

Konkurs rozpoczął się 12 grudnia 2022 roku.

Prace konkursowe będą przyjmowane do 30 stycznia 2023 roku.

Szczegóły znajdują się w opisie projektu, regulaminie konkursu.

Projekt spoleczny Z Kujawami Pomiędzy Słowami

Regulamin – Wojewódzki Konkurs Literacki Z Kujawami Pomiędzy Słowami

Załączniki osoby pełnoletnie – 1,2,3

Załączniki osoby niepełnoletnie – 1,2,3


Skład zespołu projektowego:

Katarzyna Jaroszewska – kierownik zespołu projektowego; sprawy kreatywne w zespole projektowym; Prezes Zarządu Fundacji „Już jestem…”

Aneta Jaroszewska – sprawy administracyjne, kreatywne w zespole projektowym; Członek Zarządu Fundacji „Już jestem…”

Gabriela Szylar – social media; sprawy kreatywne w zespole projektowym; Członek Zespołu Fundacji „Już jestem…”

Paulina Kozłowska – sprawy administracyjne, kreatywne w zespole projektowym

Kornelia Mielczarek – social media; opracowanie tekstowe w zespole projektowym


Więcej pod linkiem: https://fundacja-juz-jestem.pl/wydarzenia-2/

Kontakt do zespołu projektowego projektu społecznego
„Z Kujawami Pomiędzy Słowami”:
e-mail: projekt.zkps@gmail.com  | tel. 603 074 645; 691 580 518

14 grudnia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,056,020