Projekt: Przestrzeń edukacyjna na miarę XXI wieku – konkurs wojewódzki

Projekt: Przestrzeń edukacyjna na miarę XXI wieku – konkurs wojewódzki

Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy - logoPrzestrzeń edukacji jest bardzo istotnym elementem nauczania i uczenia się uczniów. Może wspierać procesy związane z percepcją, postrzeganiem, ale także wpływać na samopoczucie naszego ucznia. Realizując projekt Erasmus+ „Przestrzeń edukacji na miarę ucznia XXI wieku” w Miejskim Ośrodku Edukacyjnym pokazujemy nauczycielom różne możliwości dokonywania zmian w podejściu do przestrzeni. Zachęcamy do zmian i zaskakiwania uczniów.

W projektowaniu przestrzeni edukacyjnej niezwykle istotne jest także partycypowanie uczniów w aranżacje oraz stworzenie im możliwości sprawstwa. W fińskich szkołach dzieci same projektują elementy przestrzeni szkolnych, w których lubią spędzać czas. Są to na przykład namioty, jaskinie, kąciki relaksacji – miejsca, o których dorośli nawet by nie pomyśleli, a sprawdzają się jako kąciki wyciszenia lub nauki.

W naszej rzeczywistości szkolnej uczniowie nie mają poczucia wpływu na przestrzeń edukacyjną, nie znamy ich wizji. Za pomocą konkursu chcielibyśmy dać im możliwość zaprezentowania swoich pomysłów, wyrażenia potrzeb oraz dać upust drzemiącej w nich kreatywności.

Przestrzeń edukacyjna, to nie tylko sale, korytarze, pomieszczenia i budynek. Pamiętajmy, że do nauki można dochodzić zawsze i wszędzie. Pobawmy się w projektowanie wymarzonej przestrzeni do nauki.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy TUTAJ

Fot. MOEN w Bydgoszczy

21 marca 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023274