Projekt plastyczno-edukacyjny „oTWÓRZ DOM!”

projekt plastyczno-edukacyjny „oTWÓRZ DOM!”

Projekt plastyczno-edukacyjny „oTWÓRZ DOM!”

Projekt plastyczno-edukacyjny „oTWÓRZ DOM!” ma zasięg ogólnopolski i został dofinansowany ze strony Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz budżetu województwa kujawsko-pomorskiego. Projekt został napisany przez artystów plastyków Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Głównym celem zadania pod nazwą „oTWÓRZ DOM!” jest zainteresowanie jego uczestników zagadnieniami aranżacji wnętrz, designem, wzornictwem użytkowym, problemami zagospodarowania przestrzeni.

oTWÓRZ DOM! to projekt plastyczno-edukacyjny, który powstał w duchu modnego obecnie hasła “zrób to sam”. Ze względu na to, że jesteśmy od jakiegoś czasu zmuszeni do zostawania w domu i izolacji, chcemy pokazać, jak w ciekawy sposób możemy aranżować przestrzeń naszych domów oraz mieszkań, w których przebywamy już od dłuższego czasu. Chcemy dzielić się naszymi pomysłami na oryginalne aranżacje przestrzeni, które tworzymy w domu i dla domu! Ideą projektu jest otwarcie naszych przestrzeni dla innych i przede wszystkim otwarcie się na świat dziecka. Na planszach oraz w filmach video, które od maja będą udostępniane na stronach Galerii (na stronie na FB i stronie www), zobaczycie, jak wykonać ciekawe przedmioty do naszych mieszkań i jak aranżować przestrzenie. Projekt jest w całości realizowany on-line, w sieci.

Projekt skierowany jest do wszystkich w całej Polsce; do małych i dużych, dla całych rodzin! Galeria zachęca, aby działać razem i dzielić się z nami swoją twórczością.

Galeria co tydzień udostępni film lub planszę z pomysłem, natomiast WY możecie na jej podstawie wykonać to, co zobaczycie, lub też zrobić film (lub planszę) z instruktażem według Waszego pomysłu na jakiś oryginalny przedmiot domowy.

Projekt właśnie się zaczął. Rusza w maju i trwa do listopada 2021. Na Wasze realizacje Galeria czeka do końca listopada 2021.

Wszystko to, co prześlecie do Galerii, zostanie udostępnione w mediach społecznościowych i stronie www. (WWW.GALERIADZIECKA.COM I https://www.facebook.com/galeriaiosrodekplastycznejtworczoscidziecka)

Na 50 najciekawszych realizacji czekają ciekawe nagrody!

Połowa z nich ZOSTANIE PRZYZNANA na podstawie lajków na Facebooku, a połowa przez autorki projektu.

ulotka do projektu plastyczno-edukacyjnego „oTWÓRZ DOM!”

5 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165213

Skip to content