Projekt “Pacynka” – sposób na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem

Teatr w starej szafie

Projekt “Pacynka” – sposób na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem

 

Projekt „Pacynka” ma na celu pokazanie dzieciom i ich opiekunom możliwości wspólnej zabawy z wykorzystaniem materiałów takich jak: rękawiczka, piłeczka pingpongowa czy ołówek. Projekt ten jest dostępny nieodpłatnie w internecie i ma na celu przypomnienie popularnej kiedyś formy teatru kukiełkowego, dzięki któremu i wzajemnej interakcji między dziećmi oraz ich opiekunami można przekazywać ponadczasowe i uniwersalne prawdy życiowe.

Teatr w starej szafie” powstał między innymi po to, abyście mogli choć przez chwilę powrócić do czasów swojego dzieciństwa. – piszą twórcy projektu – Dzięki niemu będziecie mieli możliwość przypomnieć sobie o bajkach z morałem. Mimo że to bajki, to zawarte w nich uniwersalne prawdy i morały są aktualne również w naszych czasach. Oczywiście teatrzyk to tylko jedna z propozycji, przeczytajcie dziecku bajkę, wyjdźcie przed dom, popatrzcie na świat z perspektywy kukiełki, przypatrzcie się sprzętom domowym i starym rzeczom z innej perspektywy, wytnijcie coś z papieru. Wybór możliwości jest niemalże nieograniczony. Nie stresujcie się, że nie dacie rady. Wykorzystajcie internet i filmy, które obejrzycie na naszym kanale, aby zrobić coś, co potraficie. Niech ten kanał będzie dla Was pretekstem i motywacją do stworzenia czegoś niemalże z niczego.

Więcej informacja można znaleźć na profilach „Teatru w starej szafie” w serwisach społecznościowych Facebook  i Youtube.

Projekt realizowany jest w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161537

Skip to content