Projekt ‘Nowa Perspektywa’ w ramach Eurointegracji

Projekt ‘Nowa Perspektywa’ w ramach Eurointegracji

Projekt „Nowa Perspektywa” to kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych EUROINTEGRACJA, sfinansowane przez Fundację „ANWIL dla Włocławka”. Program stworzony został z myślą nie tylko o niepełnosprawnych członkach Stowarzyszenia, ale również z myślą o ich rodzinach, przyjaciołach, młodzieży szkolnej oraz społeczności lokalnej.

Celem projektu jest przygotowanie propozycji i zrealizowanie różnorakich form pomocy dla wszystkich, którzy w związku z pandemią COVID-19, zostali wykluczeni społecznie.

Zamknięcie w domach i wszelkie zakazy, które pojawiły się w związku ze stanem pandemicznym, spowodowały, że osoby niepełnosprawne nie mogą czynnie uczestniczyć w życiu publicznym, mogą mieć utrudniony dostęp do internetu, nie mogą podejmować pracy, przez co wiele relacji społecznych uległo pogorszeniu lub zupełnemu „zamrożeniu”. Projekt „Nowa Perspektywa” ma pomóc otworzyć się ponownie na świat i przywrócić relacje społeczne, a co za tym idzie – poprawić stan zdrowia psychicznego podopiecznych.

Twórcom szczególnie zależy na integracji osób starszych ze stowarzyszenia ze społecznością lokalną i młodym pokoleniem. Wszystkie działania przygotowane dla seniorów mają wpłynąć pozytywnie na ich życie, pomóc w ponownym odkryciu swoich zainteresowań, pasji, czy talentów.

Projekt w dalszym ciągu jest kontynuowany.

 

 

Źródło: eu-wsn.wloclawek.pl

Fot. Zajęcia z makijażu w ramach programu “Nowa Perspektywa” (źródło: q4.pl)

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165153

Skip to content