Projekt ekologiczno-charytatywny „Zbieram to w szkole”

grafika selektywnej zbiórki odpadów z kolorowymi koszami przeznaczonymi na odrębne odpady

Projekt ekologiczno-charytatywny „Zbieram to w szkole”

Logotyp Ministerstwa Edukacji i Nauki

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza do udziału w ogólnopolskim projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieram to w szkole”. Założeniem inicjatywy jest wsparcie najbardziej potrzebujących osób z krajów Afryki, Azji i Ameryki Południowej oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodych ludzi. Cel ten jest realizowany przez zbiórkę elektrośmieci, baterii, surowców wtórnych oraz monet. Rekrutacja do programu „Zbieram to w szkole” trwa nieprzerwanie.

Założenia projektu „Zbieram to w szkole”

Inicjatywa jest skierowana do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Jej głównym celem jest niesienie pomocy potrzebującym w krajach Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Równie istotne jest także kształtowanie postaw proekologicznych i wrażliwości na potrzebę dbałości o środowisko naturalne.

Założenia te są realizowane poprzez zbiórkę elektrośmieci, baterii, surowców wtórnych oraz monet. Środki pozyskane z recyklingu lub sprzedaży tych przedmiotów będą przekazane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie i Tanzanii oraz pomocy dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Inicjatywę realizuje Fundacja Missio Cordis. MEiN dziękuje wszystkim szkołom i placówkom, które od 2021 r. dołączyły do projektu.

Rekrutacja do programu

Rekrutacja do programu „Zbieram to w szkole” trwa nieprzerwanie. Udział w projekcie można zgłosić w dowolnej chwili za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie projektu.

Więcej informacji na stronie zbieramtowszkole.pl

Źródło: www.gov.pl

31 października  2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185680

Skip to content