Projekt “Cyber ZASP”

Cyber ZASP

Projekt “Cyber ZASP”

ZASP logo

Stowarzyszenie Związek Artystów Scen Polskich ZASP stworzył wyjątkowy projekt pn. “Cyber ZASP”, który uzyskał wsparcie ze środków Narodowego Centrum Kultury. Projekt ma trzy różne odsłony, w trzech oddziałach Stowarzyszenia w Polsce: Poznaniu, Krakowie, Warszawie.

W Poznaniu słuchowisko radiowe „Próba”, będące ironicznym komentarzem rzeczywistości pierwszych dni pandemii, emitowane było w okresie od marca do końca lipca w Polskim Radiu w Poznaniu. W Krakowie „Krakowski salon literacki online” przybliżył prace najwybitniejszych polskich recytatorów (wystąpili m.in. Anna Polony, Jerzy Trela, Marian Dziędziel). W Warszawie powstała „Scena SPATIF online”, czyli nagrywane w domach i montowane przez twórców filmy, czytania performatywne, video-arty i minikoncerty.

Stowarzyszeniu ZASP zależy, aby projekt był dostępny również dla uczniów, którzy w tym trudnym okresie pandemii mogli utracić kontakt z żywą kulturą słowa. Organizatorzy chcą dać młodym ludziom, poprzez aplikację Cyber ZASP i poprzez jedno „kliknięcie”, dostęp do znakomitych przykładów teatru radiowego oraz poezji recytowanej przez najlepszych artystów.

Powstała również aplikacja na smartfony Cyber ZASP, która jest dostępna w Google Play i App Store. W aplikacji znajdują się linki do wszystkich stron projektu oraz kont w mediach społecznościowych:

https://www.youtube.com/watch?v=lUSREYp3OYA

1. KRAKÓW Cyber ZASP

Klub Aktora SPATiF https://www.facebook.com/Klub-Aktora-SPATiF-455092601344598

2. WARSZAWA Cyber ZASP

Scena Spatif: http://scenaspatif.pl

3. POZNAŃ Cyber ZASP

RadioPoznań: http://radiopoznan.fm/audycja/sluchowiska/proba-sluchowisko

Fanpage: https://www.facebook.com/sluchowiskoproba/?modal=admin_todo_tour

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161530

Skip to content