Program edukacyjny IPN

IPN

Program edukacyjny IPN

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, pracownicy Delegatury IPN w Bydgoszczy – dr Tomasz Ceran, Mirosław Sprenger oraz Piotr Wiejak – przygotowali materiały edukacyjne dla nauczycieli oraz portal edukacyjny „Zbrodnia pomorska 1939”, które mają służyć upowszechnieniu wiedzy o tych tragicznych wydarzeniach.

Materiały edukacyjne, składające się z eseju historycznego, kart pracy z ćwiczeniami i źródłami, infografiki oraz reportaż edukacyjny będą niewątpliwie pomocą dydaktyczną, która umożliwi nauczycielom szkół ponadpodstawowych w sposób atrakcyjny i nowoczesny przybliżyć uczniom niezwykle istotne, ale i trudne treści dotyczące historii regionu.

Uzupełnieniem i pewnym rozszerzeniem teki edukacyjnej przeznaczonej dla nauczycieli, będzie portal internetowy http://zbrodniapomorska1939.pl/, na którym odbiorca będzie mógł znaleźć wszystkie najważniejsze informacje.

Zapraszamy serdecznie nauczycieli szkół ponadpodstawowych na promocję materiałów edukacyjnych oraz portalu internetowego “Zbrodnia pomorska 1939”, która odbędzie się 8 października br. w Toruniu.

Spotkanie będzie składało się z dwóch części. Pierwsza będzie miała miejsce w Parku Pamięci, przy Pomniku Ofiar Zbrodni Pomorskiej, druga odbędzie się w Dworze Artusa.

Każdy nauczyciel uczestniczący w całym spotkaniu otrzyma egzemplarz materiałów edukacyjnych “Zbrodnia pomorska 1939”.

Zgłoszenie uczestnictwa do 1 października na adres: miroslaw.sprenger@ipn.gov.pl

W zgłoszeniu należy podać nazwę szkoły, którą będziecie Państwo reprezentować.
Liczba miejsc ograniczona.

Fot. Instytut Pamięci Narodowej – logo

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131190