Program edukacyjny „Dobrze Jemy” – zgłoś się do IV edycji!

Program edukacyjny „Dobrze Jemy” – zgłoś się do IV edycji!

Fundacja Szkoła na Widelcu

„Dobrze Jemy”, to bezpłatny program, skierowany dla uczniów zerówek oraz klas I-III.

Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami i pedagogami.

Szkoły, które zgłaszają się do programu, otrzymują bezpłatne materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów, dzięki którym mogą wdrożyć edukację żywieniową i kulinarną do rocznego planu lekcji.

Program jest weryfikowany przez instytucje Państwowe i przekazuje rzetelną wiedzę. IV edycja programu została objęta Patronatem Honorowym Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Rzecznika Praw Dziecka, Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej, Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Placówki zarejestrowane w programie mogą wziąć udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami takimi jak klasowa wycieczka do restauracji, sprzęt do gotowania dla szkoły, upominki w formie fartuszków, książek czy akcesoriów kuchennych dla aktywnych uczniów.

Więcej informacji na stronie: www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl

***

Fundacja Szkoła na Widelcu od 2012 roku aktywnie działa na rzecz poprawy żywienia dzieci i młodzieży w Polsce. Od 2017 roku do działań fundacja zaprosiła wszystkie szkoły z całej Polski, rozpoczynając program Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu. W ramach programu przekazuje nauczycielom ze szkół podstawowych materiały edukacyjne opracowane we współpracy z pedagogami, dietetykami, metodykami, które pozwalają na prowadzenie w ciągu całego roku szkolnego zajęć teoretyczno-praktycznych z uczniami.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161528

Skip to content