Prezentacja diagnozy kulturowej 2017 w województwie kujawsko-pomorskim

Prezentacja diagnozy kulturowej 2017 w województwie kujawsko-pomorskim

Zakład Badań Kultury Instytutu Socjologii UMK zaprasza na publiczną dyskusję o stanie, charakterze i wyzwaniach stojących przed edukacją kulturową w województwie kujawsko-pomorskim. Od dwóch lat w regionie realizowany jest projekt Struktury Kultury (część ogólnopolskiego programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura). Jednym z priorytetów projektu jest diagnoza edukacji kulturowej. Zapraszamy na podsumowanie tegorocznych działań i prezentację badań edukacji kulturowej.

W ramach spotkania pracownicy i doktoranci Zakładu Badań Kultury Instytutu Socjologii UMK zaprezentują wyniki analiz przeprowadzonych w ramach projektu. Dowiemy się m.in. o tym, co tajemniczy przybysz może zyskać, biorąc udział w wydarzeniach związanych z kulturą, czy i jakie sensy można odczytać patrząc na zdjęcia wykonane przez animatorów kultury oraz co można „wykopać” we wnioskach grantowych. Po prezentacji chcemy wspólnie zastanowić się nad kondycją i perspektywami edukacji kulturowej w województwie.

Ramowy plan spotkania:

Struktury Kultury 2017 – krótka prezentacja programu, jego najważniejszych założeń i podsumowanie tegorocznych działań.

Słów kilka o projekcie badań – jego założeniach, doświadczeniach i przykładach.

Prezentacja wyników badań.

Część dyskusyjna – „Jaka edukacja, jaka kultura?”. W jej ramach porozmawiamy o stanie edukacji kulturowej, jej perspektywach, potencjałach, wyzwaniach i ograniczeniach przed nią stojących.

Spotkanie otworzą: Justyna Smolińska – reprezentująca Narodowe Centrum Kultury i Maciej Frąckowiak – socjolog, współtwórca koncepcji programu Bardzo Młoda Kultura

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy – operatora programu będą reprezentowali:
Łukasz Gajdzis – dyrektor Teatru oraz Katarzyna Jankowska i Wiktoria Szczupacka – koordynatorki Struktur Kultury.

Ze strony Zakładu Badań Kultury w spotkaniu weźmie udział zespół, który opracował diagnozę:

  • Dr Wojciech Goszczyński
  • Mgr Zuzanna Kopidurska-Olechnicka
  • Mgr Malwina Krajewska
  • Dr hab Krzysztof Olechnicki, prof. UMK
  • Prof. dr hab. Tomasz Szlendak

 

Spotkanie odbędzie się w Instytucie Socjologii UMK, ul. Fosa Staromiejska 1a w Toruniu we wtorek 28.11.2017 o godzinie 17.

To świetna okazja aby zapoznać się z najnowszymi wynikami badań edukacji kulturowej oraz żeby dowiedzieć się więcej na temat przyszłorocznego konkursu grantowego Struktur Kultury.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162069

Skip to content