Premiera puzzli “Wiślana panorama Torunia”

Premiera puzzli “Wiślana panorama Torunia”

Muzeum Okręgowe w Toruniu prezentuje swoje nowe wydawnictwo – puzzle – „Wiślana panorama Torunia”. To pierwsze tego typu puzzle poświęcone Toruniowi. Składają się z 1000 elementów i prezentują widok na gród Kopernika z tarasu widokowego przy ul. Majdany. Całkowity rozmiar układanki wynosi 80×56 centymetrów.

Wiślana panorama Torunia to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli grodu Kopernika. Prezentuje zabytkowy zespół staromiejski, który od 1997 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wśród charakterystycznych budowli dostrzec można m.in. budynek Koszar Racławickich, zespół gotyckich i barokowych spichlerzy, wieże kościołów pw. Ducha Świętego i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, dach Dworu Artusa, wieżę Ratusza Staromiejskiego, Bramę Żeglarską, dach pałacu Dąmbskich, katedrę św. św. Janów (z trzecim największym dzwonem w Polsce – Tuba Dei), bramy miejskie, mury obronne, okap Domu Eskenów – siedziby Muzeum Historii Torunia, Basztę Wartownię, Dwór Mieszczański, ruiny zamku krzyżackiego, kościoły św. Jakuba i św. Katarzyny, Magazyny Saperów czy Bastion Menniczy.

Dodatkowego uroku panorama Torunia nabiera po zmierzchu, dzięki zastosowaniu specjalnej iluminacji. Wszystkie te walory sprawiły, że Wiślana panorama Torunia znalazła się na drugim miejscu w zorganizowanym w 2007 roku przez dziennik „Rzeczpospolita” konkursie na siedem cudów Polski.

Puzzle dostępne w sprzedaży we wszystkich kasach Muzeum Okręgowego w Toruniu w cenie 35 złotych oraz pod adresem bilety.muzeum.torun.pl w zakładce Wydawnictwa i pamiątki > Gry i zabawy (koszt wysyłki 9,90 zł).

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016749