Prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych

Prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych

Kuratorium Oświaty w BydgoszczyRozpoczynają się prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych dotyczących egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024. Wszystkie nadesłane uwagi zostaną przekazane zespołom, które w kolejnym etapie prac dokonają analizy propozycji i zmodyfikują projekt. Na merytoryczne opinie Kuratorium Oświaty czeka do 10 stycznia 2022 r.

Prekonsultacje to efekt zmiany w egzaminie maturalnym dla absolwentów szkół ponadpodstawowych, w nowej formule, który będzie przeprowadzony po raz pierwszy w roku 2023. Egzamin ten będzie przeprowadzony w roku 2023 i 2024 na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

Natomiast dla absolwentów dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych egzamin maturalny w dotychczasowej formule (obowiązującej od 2015 r.) będzie przeprowadzany na podstawie dotychczasowych wymagań egzaminacyjnych, które obowiązywały w roku 2020 i 2021.

Prosimy przesyłać je na adres mailowy prekonsultacje@cke.gov.pl.
Osoby przekazujące uwagi prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO.

Wymagania egzaminacyjne zostaną ogłoszone w formie rozporządzenia.

 

Więcej informacji na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Fot. Pixabay

3 stycznia 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039146