Praktyka dla praktyka – zgłoszenia do 20 lipca!

Praktyka dla praktyka – zgłoszenia do 20 lipca!

labib logo

Trwa nabór do nowej edycji programu wymiany bibliotekarzy “Praktyka dla praktyka”. W tym roku bibliotekarze mogą wziąć udział w wymianie – czas trwania 5 dni, bądź w wydarzeniu specjalnym – czas trwania 3 dni. Termin zgłoszeń upływa 20 lipca!

„Praktyka dla praktyka” jest ogólnopolskim programem wymiany bibliotekarzy. To niepowtarzalna okazja dla pracowników bibliotek do zdobycia doświadczenia zawodowego, nowych inspiracji i nawiązania interesujących kontaktów zawodowych. Dotyczy to nie tylko osób, które wyjadą na praktykę, ale również i tych, którzy opiekować się będą praktykiem na miejscu. Wymiana polega na wysłaniu pracownika do pracy w bibliotece partnerskiej na 5 dni roboczych i przyjęciu na jego miejsce osoby o podobnych kwalifikacjach na „zastępstwo”.

Program adresowany jest do bibliotek publicznych. Zarówno wymiany jak i wydarzenia specjalne odbywają się w bibliotekach partnerskich.
Gdzie można pojechać w tej edycji i na jakim stanowisku pracować?

  • Biblioteka multimedialna BIBLIO – Lublin – to jedna z 40 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Istnieje od 2012 roku, a jej otwarcie było uznane przez czytelników za wydarzenie kultury w plebiscycie Gazety Wyborczej.
    Stanowisko pracy: bibliotekarz w filii.

 

 

 

  • Wypożyczalnia dla dorosłych MBP w Gorlicach – dział składa się z części w wolnym dostępie i magazynowej. Wypożyczalnia przygotowuje i realizuje niektóre działania w ramach ogólnopolskich i regionalnych akcji promujących modę na czytanie organizowanych przez MBP w Gorlicach.
    Stanowisko pracy: bibliotekarz

 

 

 

  • Biblioteka z Pasją – Gdynia – to miejsce niezwykłe na mapie Gdyni. Swoje podwoje otworzyło w listopadzie 2017 roku i jako pierwsza  biblioteka w Gdyni ma określony profil czytelnika – młodzież między 13 a 25 rokiem życia.
    Stanowisko pracy: bibliotekarz

 

Aby wziąć udział w WYMIANIE „Praktyka dla praktyka”, należy do 20 lipca 2020 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy. Z siedmioma osobami, które zakwalifikują się do udziału w wymianie, organizator skontaktuje się w drugiej połowie sierpnia.

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego wiąże się z deklaracją udziału w programie oraz zobowiązaniem się do zorganizowania wymiany w swojej bibliotece.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: praktykadlapraktyka.pl.

Kontakt:

koordynatorka programu: Natalia Gromow

e-mail: gromownatalia@gmail.com

tel: 504 079 498

Organizator: Stowarzyszenie LABiB
e-mail: stowarzyszenielabib@gmail.com

 

Źródło: biblioteki.org

 

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129245