Poznawanie historii poprzez zabawę

Spotkanie promocyjne gry planszowej „Toruńskie Ścieżki Pamięci”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Poznawanie historii poprzez zabawę

erb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

„Ścieżki Pamięci” to edukacyjna gra planszowa, przygotowana głównie z myślą o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Założeniem twórców jest połączenie rozrywki i zabawy z przekazywaniem wiedzy na temat miejsc pamięci narodowej związanych z historią Torunia, Bydgoszczy i Włocławka. Dziś (9 czerwca) odbyło się spotkanie prezentujące grę w Bydgoszczy w Delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej. Wziął w nim udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Różne warianty przeprowadzenia rozgrywki sprawiają, że może być ona także świetną rozrywką dla osób dorosłych, jednocześnie przekazując wiedzę historyczną o dziejach regionu i Polski w minionym stuleciu. Uczy patriotyzmu i szacunku dla „małej” i „dużej” Ojczyzny. W spotkaniach promujących grę udział wzięli także grupa dzieci oraz nauczyciele ze szkół podstawowych. Gra powstała we współpracy pracowników bydgoskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku z Urzędem Marszałkowskim.

2 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie promocyjne poświęcone wydaniu toruńskiemu, udział w nim wzięli przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz przedstawiciele Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. Gra trafiła już do wszystkich toruńskich szkół. Ostatnie spotkanie prezentujące gry odbędzie się 10 czerwca (piątek) o godzinie 11 w Centrum Kultury Browar B we Włocławku (ul. Łęgska 28).

Gry „Ścieżki pamięci” zostały sfinansowane z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Spotkanie promocyjne gry planszowej „Toruńskie Ścieżki Pamięci”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

9 czerwca 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,958,186