Poznaj „Zabytki z kulturą”!

Zabytki - konkurs

Poznaj „Zabytki z kulturą”!

Narodowy Instytut Dziedzictwa - logo

Rusza wakacyjny konkurs Narodowego Instytutu Dziedzictwa i TVP Kultura.

Przez całe wakacje (od 2 lipca do 31 sierpnia 2018 r.) na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa – zabytek.pl i na kanale TVP Kultura będzie trwał konkurs „Zabytki z kulturą”.

Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym i wzmacnianie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków w Polsce poprzez poznawanie i uzupełnianie zasobów portalu zabytek.pl oraz możliwość tworzenia własnych treści – w postaci wycieczek po Polsce, szlakiem rodzimych zabytków.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się w serwisie i za jego pomocą stworzyć propozycję wycieczki szlakiem zabytków znajdujących się na portalu. Wycieczki można tworzyć z wykorzystaniem różnych środków lokomocji (piesza, rower, samochód), różnego czasu trwania wycieczki (maksymalnie jeden dzień) oraz uzupełnić o krótki opis zachęcający do zwiedzania obiektów na trasie wycieczki. Dodatkowo punktowane przez jury będzie uzupełnienie danych – fotograficznych lub opisowych – o zabytku, gromadzonych na portalu. Oprócz zgłoszenia wycieczki do konkursu można zapisać ją w formie pliku PDF lub w terenie z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z GPS nawigować się między kolejnymi punktami szlaku.

Zgłaszane wycieczki będą oceniane pod kątem zarówno atrakcyjności, konceptu, jak i wkładu własnego, np. przygotowanie fotografii czy ciekawych opisów zabytków wpisanych do rejestru. Dla laureatów konkursu „Zabytki z kulturą” przewidziano atrakcyjne nagrody kamery GoPro oraz kamery Cube.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu 2018 r.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie nid.pl oraz zabytek.pl

Zabytki z KulturąŹródło: zabytek.pl

Fot. pochodzą ze zbiorów Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189429

Skip to content