Pożegnanie z przeszłością – premiera książki Romana Sidorkiewicza

Okładka książki pt. Pożegnanie z przeszłością" z rozsypanymi starymi fotografiami.

Pożegnanie z przeszłością – premiera książki Romana Sidorkiewicza

KPCK Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury - logo uproszczonePożegnanie z przeszłością to najnowsza książka autora publikacji Bydgoszcz mój fyrtel, wydana przez Fundację Będziem Polakami. Opowiada o kulisach świata kultury osadzonej w socrealizmie, a jej bohaterką jest m.in. znana aktorka Teresa Wądzińska.

W zapowiedzi czytamy: „O tamtych czasach coraz bardziej zapominamy. A warto o nich przypomnieć. Życie w powojennej Polsce nie było takie szaro-bure, jak niektórzy młodzi nadgorliwcy je przedstawiają. Ludzie kochali się, nienawidzili, kradli, mordowali, bawili się i uczyli. Pobierali się i rozwodzili, zbierali laury i sławę – jak w życiu każdego narodu. Ulice, restauracje, kawiarnie, lokale nocne kipiały życiem. Repertuar kin, teatrów był bardzo bogaty, szmiry nie dopuszczano. Kwitła kultura mimo cenzury, sportowcy radowali nas swymi sukcesami. Ale pamiętać należy o opóźnieniu cywilizacyjnym, o kompleksach wobec Zachodu, o kolejkach w sklepach po wszystko. O mięsie, cukrze i benzynie na kartki. O braku swobód obywatelskich i wszechwładzy partii rządzącej”.

Prowadzenie: Paweł Skutecki. Wstęp wolny.

Termin: 10 czerwca 2024 (poniedziałek), godz. 18:00.

Miejsce: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, pl. Kościeleckich 6.

Źródło: KPCK

_

6 czerwca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181633

Skip to content