Powstaje przyjazna przestrzeń dla dzieci z autyzmem

Budynek przedszkola.

Powstaje przyjazna przestrzeń dla dzieci z autyzmem

Bydgoszcz logo

Trwa modernizacja budynku przy ul. Gałczyńskiego 23 w Bydgoszczy, gdzie powstanie siedziba Ośrodka dla Dzieci z Autyzmem. Kończy się pierwszy etap inwestycji związany z przebudową pomieszczeń na najniższej kondygnacji.

W przedszkolu przy ul. Gałczyńskiego na Błoniu działają 3 grupy, czteroosobowe. Sale dla dzieci ze specjalnymi potrzebami są wszechstronne, z minimalną liczbą bodźców. W ośrodku znajduje się dodatkowa sala zabaw oraz w pełni wyposażona sala integracji sensorycznej. Dzieci mogą korzystać z łóżka wodnego, światłowodów, mat do masażu i mat dotykowych.

Prace zostały podzielone na etapy. Obecnie kończy się pierwsza część inwestycji związana  z przebudową sal dydaktycznych na poziomie -1. W ich zakres wchodziła też przebudowa istniejących fos i oświetlaczy okien piwnicznych. W ciągu najbliższych miesięcy prace realizowane będą natomiast przy przebudowie pomieszczeń na pierwszym piętrze. W zakres inwestycji  wchodzi także  rozbudowa budynku o windę zewnętrzną. Przebudowana zostanie część instalacji wewnętrznych. Ponadto zaplanowano zmiany przy miejscach postojowych na terenie działki, w celu utworzenia placu do zawracania dla pojazdów straży pożarnej. Za prace o wartości 3 mln zł odpowiada bydgoska firma Bydgosta. Zakończenie wszystkich robót planowane jest latem.

Źródło: bydgoszcz.pl

_

11 stycznia 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165151

Skip to content