Powstaje Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Ratuszu Staromiejskim

Powstaje Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Ratuszu Staromiejskim

We wschodnim skrzydle toruńskiego Ratusza Staromiejskiego trwają obecnie prace remontowo-adaptacyjne mające na celu przystosowanie części przestrzeni na potrzeby Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (CORT).

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w swoim założeniu ma być nowoczesnym punktem informacyjnym dla gości odwiedzających Toruń, w którym będzie można również zakupić bilety wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego, książki oraz pamiątki związane z grodem Kopernika. Wejście odbywać się będzie od strony dziedzińca.

Na prawo od wejścia została wydzielona przestrzeń księgarni tematycznej. Na przeciwko wejścia do lokalu, w świetle przeszklenia dającego wgląd w ekspozycję sztuki średniowiecznej umieszczony zostanie ekran dotykowy pełniący funkcję samoobsługowego punktu informacyjnego online (kiosk multimedialny). Pomiędzy wejściem a kasą biletową powstanie przestrzeń przechodnia, która została zagospodarowana w projekcie, jako strefa pamiątek, drobnych przedmiotów promujących miasto Toruń oraz samo muzeum. I wreszcie po lewej stronie od wejścia znajdzie się kasa, za którą ulokowane zostaną dwa ekrany ledowe o przekątnej 55” każdy, stanowiące formę bieżącej informacji o wystawach stałych i czasowych.

Całość została zaaranżowana w taki sposób, by wpasować się w zabytkową strukturę budynku, a swoją stylistyką nawiązywała do najważniejszych symboli miasta m.in. Mikołaja Kopernika czy Twierdzy Toruń.

Po otwarciu Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego dwie dotychczasowe kasy Muzeum znajdujące się w Ratuszu Staromiejskim tj. kasa główna przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz kasa wejściowa tzw. kasa w przejeździe północnym zostaną zlikwidowane.

Uruchomienie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego nastąpi w ciągu kilkunastu dni. Dokładny termin opublikowany zostanie na stronie www.muzeum.torun.pl

Fot. główna: Wizualizacja, Muzeum Okręgowe w Toruniu

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164651

Skip to content