Powstaje Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki

Powstaje Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki list intencyjny fot. W.Woźniak

Powstaje Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki nawiązało współpracę, w ramach której na terenie Exploseum  zostanie zlokalizowana siedziba Stowarzyszenia, a zarazem Centrum Klasycznej Motoryzacji i Historii Techniki. List intencyjny w sprawie podpisano 27 stycznia br.

Obu podmiotom zależy na powstaniu w Bydgoszczy miejsca, które będzie zrzeszać fanów klasycznej motoryzacji. Co nas łączy?

Powstaje Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki list intencyjny fot .W.Woźniak

Powstaje Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki. List intencyjny fot. W. Woźniak

Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki to grupa entuzjastów z różnych środowisk motoryzacyjnych. Zainspirowani działaniami Poznańskich Klasyków Nocą tworzą cykliczne imprezy integrujące miłośników old i youngtimerów, niezależnie od marki czy modelu.
Dział Historii Techniki Muzeum Okręgowego, który reprezentuje Exploseum, gromadzi kolekcję obiektów pozyskanych z bydgoskich zakładów przemysłowych. Jako jedne z pierwszych, których produkty wybrano na obiekty tworzące kolekcję wyłoniono, istotne dla bydgoszczan, zakłady Romet. Wciąż rozbudowywana kolekcja składa  się z rowerów oraz motorowerów produkowanych w zakładach, a także urządzeń i maszyn wykorzystywanych do ich produkcji. Efekty pracy można oglądać na cyklicznych wystawach oraz eventach.

Punkt wspólny to zamiłowanie do „klasyków”.

Obie strony w podpisanym liście intencyjnym deklarują najlepsze intencje współpracy oraz dołożenie wszelkich starań by Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki powstało w Bydgoszczy, w jak najszybszym czasie.  Mamy nadzieję już wkrótce zaprosić na pierwsze działania, które odbędą się w nowym miejscu.

Zdjęcie gł. – autor fot. W. Woźniak

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181531

Skip to content