Powrót nauczycieli do szkół po zdalnym nauczaniu (relacja)

konferencja

Powrót nauczycieli do szkół po zdalnym nauczaniu (relacja)

KPCEN Bydgoszcz

Pracownia Wychowania i Psychologicznej Pomocy Szkole Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli  w Bydgoszczy zaprosiła do współpracy dr Violettę Ambroziak–Krzysztofowicz – psychiatrę, psychoterapeutkę i superwizora, która w pracy z pacjentem wykorzystuje wiedzę medyczną i psychoterapeutyczną do wspierania w celu jak najszybszego powrotu do dobrego funkcjonowania, radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem i zmęczeniem.

Z udziałem pani doktor,  17 maja br., odbyła się konferencja online dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych wszystkich typów funkcjonujących w rejonie działania KPCEN w Bydgoszczy.  Konferencję  – Powrót nauczycieli do szkół po zdalnym nauczaniu – zorganizowano,  skupiając się  na potrzebach  pedagogów, a konkretnie na wsparciu ich potrzeb psychofizycznych.   Uczestnicy  dowiedzieli się, jakie ewentualne skutki na ich psychikę mogło wywrzeć zdalne nauczanie i jakie warto podjąć działania, aby przywrócić jej dobrą formę. Poszerzyli  także swoją wiedzę dotyczącą technik eliminowania napięć, frustracji i bezsilności. Konferencji przyświecała idea „Pamiętaj, jeśli  we właściwy sposób zatroszczysz się o siebie, skuteczniej wesprzesz innych”.  Uczestniczyło w niej 101 osób.

Oprac. W. Wyszyńska

25 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181619

Skip to content