Potańcówka i warsztaty na koniec karnawału

Potańcówka i warsztaty na koniec karnawału

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na na potańcówkę i warsztaty tańców tradycyjnych.

„Karnawałowa zaprawa taneczna” – warsztaty tańców tradycyjnych, czwartek 8 lutego, godz. 18.00-21.00.

Warsztaty dla początkujących i średniozaawansowanych. Uczestnicy poznają lub przypomną sobie podstawowe kroki mazurka i polki oraz niektórych tańców popularnych na miejsko-wiejskich potańcówkach. Szczególną uwagę poświęcimy ćwiczeniom ze świadomości ciała w tańcu i skutecznego partnerowania. Nie zabraknie podstaw tanecznego savoir vivre’u. Prowadzenie: Marta Domachowska. Opłata za warsztaty w Kasie Muzeum jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Koszt udziału: 30 zł/ 3h. Uczestnikom warsztatów przysługuje ulgowy wstęp na potańcówkę następnego dnia.

Potańcówka karnawałowa z kapelą „WoWaKin Trio”, piątek 9 lutego, godz. 18.00

Tradycyjne polskie mazurki, polki i oberki, a także powojenne walczyki, tanga i fokstroty. Zagra do tańca znana kapela „WoWaKin Trio” – uczniowie wiejskich muzykantów.

Bilety: 20 zł – normalny, 15 zł – ulgowy. Ilość miejsc ograniczona. Zakupu biletów można dokonać w przedsprzedaży oraz z dniu imprezy w kasie Muzeum.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6890098