„Poszerzanie Horyzontów Myślowych” – podsumowanie spotkania z 25.10.2017

„Poszerzanie Horyzontów Myślowych” – podsumowanie spotkania z 25.10.2017

Na pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu “Poszerzanie Horyzontów Myślowych” odbył się połączony z kreatywnymi warsztatami wykład pn. “Eurowolontariat”. Spotkanie zorganizowano 25 października 2017 r. w sali konferencyjnej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, a jego adresatami byli zdolni uczniowie szkół gimnazjalnych z Bydgoszczy.

Warsztaty “Eurowolontariat” prowadzone są przez konsultantów sieci Eurodesk Polska. Zajęcia dotyczą pracy społecznej za granicą. Wolontariat w innym kraju to szansa na zdobycie nowych umiejętności, zawarcie ciekawych znajomości, sprawdzenie się w trudnych sytuacjach i usprawnienie posługiwania się językiem obcym. Doświadczenia zdobyte w czasie wolontariatu procentują w przyszłości – bywają atutem przy rekrutacji na studia czy ubieganiu się o pracę. Popularność wolontariatu zagranicznego wśród młodzieży rośnie. To także jeden z priorytetów polityki młodzieżowej UE.

W trakcie warsztatów uczniowie krok po kroku odkrywali, czym jest wolontariat i poznali programy wolontariatu zagranicznego. Dowiedzieli się, gdzie szukać informacji na tematy poruszane podczas spotkania.

Ze względu na duże zainteresowanie tematyką spotkania dokonano podziału na dwie grupy warsztatowe, na które przybyło około 40 uczniów z bydgoskich szkół gimnazjalnych, m.in. Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego (ZSO nr 1), SP nr 30 z oddziałami dwujęzycznymi (Gimnazjum nr 23) oraz SP nr 12 z oddziałami integracyjnymi (Gimnazjum nr 37) w Bydgoszczy. Spotkanie poprowadziła Joanna Wójtowicz (Koordynator Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct oraz przedstawiciel Regionalnego Punktu Eurodesk Polska w Bydgoszczy przy WSG).

Spotkanie z cyklu “Poszerzanie Horyzontów Myślowych” zostało zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego “Zdolni znad Brdy”.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866934