Portret przodka – konkurs

Portret przodka – konkurs

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonały moment dla przypomnienia postaci zasłużonych dla budowania polskości w szerokim rozumieniu, na różnych polach – nie tylko państwowości, ale też przemysłu, handlu i rzemiosła, kultury i sztuki, kultury popularnej, języka ojczystego. Często bohaterowie ci pozostają bezimienni, często ich dokonania znane są tylko członkom rodziny i przekazywane są w formie opowieści. Chcemy do tych właśnie opowieści dotrzeć, dlatego w ramach projektu PORTRETY Z HISTORIĄ W TLE. W SETNĄ ROCZNICĘ POWROTU TORUNIA I BYDGOSZCZY DO MACIERZY Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu organizuje konkurs, sfinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022, w którym może wziąć udział każdy, kto ma wśród swoich bliskich kogoś, o kim chciałby opowiedzieć.

CSW czeka na krótkie wypowiedzi o dowolnej formie (pamiętnik, opowiadanie i in.) o objętości 1500–2000 znaków. Zachęca jednocześnie do wykorzystania tego trudnego czasu pandemii, który zmusza nas do ograniczania aktywności sportowej czy rekreacyjnej, na poszukiwania w swoim rodzinnym kręgu ciekawych historii ludzi, którzy swoją postawą zasłużyli na pamięć szerszego grona Polaków. Warto poszperać w rodzinnych albumach, porozmawiać z dziadkami, rodzicami, może pradziadkami i dotrzeć do nieznanych bohaterów codzienności, by o nich opowiedzieć.

Do udziału w konkursie zaproszone są szczególnie młode osoby (osoby niepełnoletnie reprezentowane są w formularzu zgłoszeniowym przez rodzica lub opiekuna).

Konkurs trwa od 1 do 15 grudnia 2020 roku. Zgłoszenia przyjmowane są tylko za pośrednictwem strony internetowej CSW w Toruniu.
NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ CENNE NAGRODY: TABLETY I CZYTNIKI!

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161528

Skip to content