Porozmawiajmy o sztuce

Porozmawiajmy o sztuce

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu “Porozmawiajmy o sztuce”. Podczas najbliższego spotkania – 24 maja o godzinie 17.00 – w Galerii Sztuki Nowoczesnej (ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska) zostaną zaprezentowane naczelne idee sztuki renesansowej Europy. W oparciu o bogaty materiał ikonograficzny zostanie ukazana ewolucja, jaka dokonała się w malarstwie europejskim na przestrzeni XV i XVI wieku. Wykład pt. „Sztuka renesansu” wygłosi dr Mateusz Soliński.

Cykl spotkań poświęconych historii sztuki (trwający od kwietnia do listopada br.) adresowany jest przede wszystkim do nauczycieli i pedagogów, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat przeobrażeń zachodzących w obszarze europejskiej i śródziemnomorskiej kultury. Wykłady, z uwagi na swój przekrojowy charakter, skierowane są również do osób, które chciałby rozpocząć swoja przygodę z historią sztuki, bądź też usystematyzować posiadane już wiadomości.

Miejsce: Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8
Bilet wstępu: 3 zł/ osoba.

Fot. główna: Fra Carnevale “Zwiastowanie”,  domena publiczna,
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Fra_Carnevale_-_The_Annunciation_-_WGA04251.jpg

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162028

Skip to content