Poranki Literackie „Żywe słowo, żywa przyroda”

Poranki Literackie „Żywe słowo, żywa przyroda”

Poranki Literackie „Żywe słowo, żywa przyroda”

 

W codziennym pośpiechu rodzicom trudno znaleźć czas na czytanie dzieciom, które jest kluczowe w ich wychowaniu. Kształtuje osobowość młodego człowieka, rozwija jego wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. O zaletach głośnego czytania nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu proponuje udział w Porankach literackich  online pt. „Żywe słowo, żywa przyroda”.  Inicjatywa jest skierowana przede wszystkim do przedszkoli, ale zapraszamy również rodziców do indywidualnego skorzystania z naszej propozycji.

Nagrane opowieści o tematyce przyrodniczej czytane przez członkinie Dyskusyjnych Klubów Książki będzie można wybrać i wysłuchać w poniedziałki 5 i 12 października, środy 7 i 14 października i piątki 9 i 16 października o godz. 900 .  W przedszkolach dzieci będą mogły wziąć  udział w minizabawie polegającej na odpowiedzi na zadane pytanie odnoszące się do wysłuchanego tekstu. Przedszkola, które włączą się do akcji czytania, otrzymają w darze książkę, która stanowić będzie inspirację do stworzenia półki z książkami o treści ekologicznej.

 Nagrania dostępne na stronie internetowej Biblioteki, Facebooku i na kanale You Tube do 19 października.

Zadanie zorganizowane w ramach projektu „Przebudzeni do działania” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego logo

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164965

Skip to content