Półmetek Olimpiady Solidarności

Półmetek Olimpiady Solidarności

15 marca w Urzędzie Marszałkowskim odbył się wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Do rywalizacji stanęło 46 uczniów z 29 szkół w województwie kujawsko-pomorskim. Najlepsi okazali się Filip Skurzewski z III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej we Włocławku, Paweł Zukierski z VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy oraz Rozalia Bielińska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy. Trójka laureatów będzie reprezentować nasze województwo w ścisłym finale, który obędzie się w Katowicach.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy: szkolny, wojewódzki i finał ogólnopolski. Drugi z wymienionych odbył się 15 marca we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce, w tym także w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Zwycięzcy etapu wojewódzkiego:

Miejsce I: Filip Skurzewski (III Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej we Włocławku)

Miejsce II: Paweł Zukierski (VII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy)

Miejsce III: Rozalia Bielińska (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy)

Lista uczestników II etapu w województwie kujawsko-pomorskim

Na etapach szkolnych oraz wojewódzkim uczniowie rywalizują indywidualnie. Troje najlepszych z drugiej części konkursu awansuje do ogólnopolskiego finału w Katowicach, gdzie stworzą jedną drużynę reprezentującą nasz region. W ostatnim etapie dla laureatów przewidziane są indeksy uniwersyteckie, stypendia naukowe oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Olimpiada Solidarności ma na celu upowszechnienie wiedzy historycznej o Polsce, a dokładniej lat 1970-1990. Organizowana jest przez Fundację Centrum Solidarności. Konkurs skierowany jest do uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych i trzecich klas techników.

Więcej informacji na stronie internetowej konkursu www.olimpiadasolidarnosci.pl

Fundacja Centrum Solidarności
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Etap wojewódzki V Olimpiady Solidarności, fot. Andrzej Goiński

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887675