Połączyć pasję z nauką? Szkoła “Żak” zaprasza – rekrutacja trwa

Połączyć pasję z nauką? Szkoła “Żak” zaprasza – rekrutacja trwa

Centrum Nauki i Biznesu “Żak” w Toruniu zaprasza do zapoznania się ze swoją ofertą edukacyjną.

Masz co najmniej osiemnaście lat? Chcesz podnieść kwalifikacje i zwiększyć swoje szansę na rynku pracy? Przed Tobą być może jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Wiemy, że wybór drogi zawodowej nie należy do rzeczy łatwych. Należy uwzględnić nie tylko nasze predyspozycje, ale i wymagania rynku pracy. Często, absolwenci szkół wyższych mają trudności ze znalezieniem pracy, ponieważ ich zawód jest mało pożądany przez potencjalnych pracodawców. Dlatego tak ważne jest nieustanne podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności.

Nie czekaj! Już dziś sprawdź ofertę edukacyjną. UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej i dowód osobisty, by zapewnić sobie lepszy start w dorosłość.

Doskonałą alternatywą lub uzupełnieniem studiów są szkoły policealne. Taką właśnie możliwość daje Centrum Nauki i Biznesu “Żak”. Edukacja tu trwa rok lub dwa lata, w zależności od wybranego kierunku. Dwuletnie DARMOWE szkoły policealne pozwalają na uzyskanie tytułu technika w takich dziedzinach, jak: administracja, bhp, kosmetyka, florystyka i wiele innych.
Z szerokiej oferty edukacyjnej mogą skorzystać zarówno absolwenci szkół średnich (nie wymagana matura), osoby dorosłe chcące zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe, studenci jak i seniorzy chcący rozwijać swoje zainteresowania bądź pozostać na rynku pracy. Dużym zainteresowaniem cieszy się także liceum ogólnokształcące dla dorosłych oraz absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej.

Popularne kierunki w Centrum Nauki i Biznesu “Żak” można uzupełniać komplementarnymi dziesięciomiesięcznymi kursami. Wiedzę zdobytą np. na kierunku florysta doskonale uzupełnia i rozszerza kurs z aranżacji ogrodów czy dekoratora wnętrz.

Florysta, to nie tylko specjalista od układania kwiatów. To przede wszystkim znawca w dziedzinie wykorzystania roślin do tworzenia dobranych do okazji kompozycji kwiatowych, do zdobienia pomieszczeń użytkowych oraz mieszkań. Absolwenci tego kierunku ściśle współpracują z dekoratorami wnętrz i coraz częściej łączą pracę w kwiaciarni z artystyczną stroną florystyki. W przypadku tej profesji łatwiej też założyć własną działalność, mieć większą swobodę w doborze miejsca i czasu pracy.

Rozszerzając wiedzę o zakres kursu z aranżacji ogrodów poznaje się różne style ogrodowe, zdobywa umiejętności, jak stworzyć funkcjonalny ogród. Pomocne są w tym umiejętności doboru roślin, projektowania krajobrazu i rysunku architektonicznego. Wiedza zdobyta na kierunku dekorator wnętrz pozwoli wszystkim zainteresowanym wkroczyć na rynek projektowo – wnętrzarski. Rozszerza perspektywę zawodową o rozwijający się rynek mieszkaniowy.

Potwierdzeniem uzyskanych kompetencji będą zaświadczenie o ukończeniu szkoły zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat Szkół “Żak”.

Zapisanie się do Szkoły niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Osoby, które nie ukończyły 20 lat, mogą starać się o wsparcie z programu “Dobry Start”. Uczniowie rozpoczynający rok szkolny otrzymają 300 zł jednorazowego wsparcia. Wystarczy złożyć wniosek do 30 listopada i można cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi. Świadczenie jest zwolnione z podatku, nie podlega egzekucji i nie jest wliczane do dochodu przy ustalaniu prawa do innych świadczeń. Studenci niepełnosprawni na taką pomoc mogą liczyć aż do 24 roku życia.

Słuchacze szkoły policealnej i liceum otrzymują legitymację szkolną upoważniającą do ulgowych przejazdów komunikacją miejską i PKP. Warto dodać, że “Żak” nie pobiera tzw. wpisowego oraz bezpłatnie wydaje zaświadczenia do ZUS-u, KRUS-u, MOPS-u i innych urzędów. Wszystkie zajęcia odbywają się w trybie zaocznym (weekendowym).

Dzięki rozbudowanemu programowi partnerskiemu, słuchacze szkoły mogą korzystać z rabatów u kilkuset partnerów na terenie całego kraju. „Żak” to nie tylko nauka, ale także zabawa – szkoła organizuje imprezy i spotkania dla swoich słuchaczy. Ponadto częste konkursy i współpraca przy wielu wydarzeniach kulturalnych i  rozrywkowych w mieście wyróżniają „Żaka” na tle innych placówek tego typu.

Forma kształcenia proponowana przez Centrum Nauki i Biznesu “Żak” stanowi doskonałą możliwość podniesienia kwalifikacji, oraz  zwiększenia swojej atrakcyjności w oczach pracodawców. Kto wie, który punkt w CV zadecyduje o tym, że to właśnie Ty dostaniesz upragnioną pracę?

Odwiedź Centrum Nauki i Biznesu “Żak”  i sprawdź pełną ofertę szkoły!

Zapraszamy do sekretariatu Filii w Toruniu:
ul. Franciszkańska 2
tel. 56 621 11 54 , e-mail: torun@zak.edu.pl

Od poniedziałku do piątku w godzinach  9.00-17.00
W sobotę w godzinach: 8.00-16.00

Centrum Nauki i Biznesu „Żak”

Fot. Materiały reklamowe Centrum Nauki i Biznesu „Żak”

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164576

Skip to content