„Pola i inni” 25 maja w Lipnie!

Lorem ipsum

„Pola i inni” 25 maja w Lipnie!

Program 12. Przeglądu Twórczości Filmowej “Pola i inni” zapowiada się bardzo interesująco!

W tym roku organizatorzy z Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri zapraszają m.in. na filmy „Bestia” z 1917 r. z muzyką „na żywo” i „Cud nad Wisłą” z 1921 r. W pierwszym zobaczymy sławną lipnowiankę – Polę Negri, a w drugim wybitnego pedagoga, aktora i pisarza urodzonego w Lipnie – Wincentego Rapackiego! Z ojcem zagra także jego córka, Honorata Leszczyńska, która uczyła w Warszawie młodą Polę warsztatu aktorskiego.

O sukcesach Polaków w światowej kinematografii usłyszymy podczas panelu, w którym wezmą udział Hanna Luiza Ceglińska-Leśnodorska, reżyserka filmu „Polacy w oczach świata”, Konrad J. Zarębski, krytyk filmowy, Grzegorz Rogowski z Filmoteki Narodowej i prof. Bernadette Hamilton-Brady z Uniwersytetu St. Mary’s w San Antonio.

Prof. Hamilton wygłosi także wykład na temat dziedzictwa Poli Negri w historii kina.

Artyści z Teatru Bene Nati przypomną widzom o lipnowskich korzeniach przedwojennej gwiazdy w spektaklu „Pola z Lipna”, a „Alfabet Muzyczny” w wykonaniu Kamila Mroza zatrzyma się na literze Ż jak Żabczyński.

Festiwalową statuetkę – Politkę – kapituła przyznała Marcinowi Dorocińskiemu, Joannie Kulig i Magdalenie Lamparskiej.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Do pobrania: program 12. Przeglądu Twórczości Filmowej “Pola i inni”

Więcej informacji na stronie: http://www.polanegri.pl/

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181661

Skip to content