Pokaż zaświadczenie COVID i skorzystaj z oferty Młyna Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Pokaż zaświadczenie COVID i skorzystaj z oferty Młyna Wiedzy

Obecnie toruńskie centrum nauki udostępnia tylko 30% ogólnej puli biletów na zwiedzanie, warsztaty czy zajęcia w pracowniach. Większa liczba osób będzie mogła skorzystać z oferty instytucji, jeżeli okaże unijne zaświadczenie COVID.

Rozwiązania zastosowane w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wynikają z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.2021 póz. 2311 z dnia 2021.12.14).

Od 15 grudnia br. chcąc kupić bilet do CNMW (online lub w kasie) osoby zainteresowane są proszone o wskazanie liczby osób posiadających unijne zaświadczenie COVID, które będzie aktualne w dniu wizyty. Dodatkowo, ważność dokumentów będzie weryfikowana przez pracowników ochrony i/lub pracowników kas. Instytucja prosi, aby osoby posiadały i okazały dokument (ze zdjęciem) potwierdzający tożsamość. Jak to wygląda w praktyce? – Jeżeli zostanie wyczerpana dostępna pula biletów to osoby, które okażą zaświadczenie będą mogły skorzystać ze zwiedzania wystaw, wziąć udział w warsztatach lub w zajęciach w specjalistycznych pracowniach, ponieważ zgodnie z przepisami, do limitów nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Jeżeli nie będą chciały go okazać, to nie będziemy mogli zgodnie z obowiązującym prawem – sprzedać biletu i umożliwić skorzystania z naszej oferty – wyjaśnia Marcin Centkowski. – W tym zakresie decyzję o okazaniu dokumentu pozostawiamy naszym gościom i przypominamy, że liczba biletów jest ograniczona do 30 procent – dodaje.

Zgodnie z obowiązującymi w Młynie Wiedzy zasadami bezpieczeństwa – konieczne jest zasłanianie nosa i ust przy pomocy maseczki, dezynfekcja dłoni przed wejściem do budynku i w przestrzeń wystaw (sal warsztatowych oraz pracowni), a także zachowanie dystansu społecznego.

Informacje o zasadach bezpieczeństwa w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej miejskiej instytucji kultury.

Informacje o tym jak zaplanować wizytę w CNMW/CIE można znaleźć TUTAJ

16 grudnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131106