Poezja bożonarodzeniowa w Salonie Hoffman

Poezja bożonarodzeniowa w Salonie Hoffman

 

W czwartek (14 grudnia) w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się „Wigilijne spotkanie z poezją”. Wiersze związane z okresem bożonarodzeniowym czytać będą uczestnicy spotkania.

Już nie we wszystkich domach kontynuowany jest zwyczaj śpiewania kolęd, ale w większości –  tak. To nasza polska specjalność. Wykonujemy je tak, jak robili to nasi rodzice, dziadkowie, przodkowie, pozostawiając artystom ich  uwspółcześnione wersje. Przy wigilijnym stole liczy się przede wszystkim  tradycja. Śpiewamy wtedy pieśni, które znamy i pamiętamy z dzieciństwa. Dlaczego? Bo są ciepłe, melodyjne, piękne. Zbiorowe śpiewanie w ogóle jest czymś, co ludzi bardzo zbliża, a śpiewanie kolęd to z pewnością  coś szczególnego.

Wspólne czytanie wierszy przez poetów i uczestników spotkania to już świąteczna tradycja w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury od ponad dwudziestu lat. Zaprezentowane zostaną wiersze związane z okresem bożonarodzeniowym, utwory mało znane , ale i te, do których wracamy często. Nie zabraknie podczas spotkania  również kolęd.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010560