Podziel się książkami z seniorami

akcja "Podziel się książkami z seniorami", fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Podziel się książkami z seniorami

Gorąco zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji “Podziel się książkami z seniorami”, zainicjowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

– To właśnie osoby starsze, przedstawiciele pokoleń, które generalnie dużo czytają, szczególnie dotkliwie odczuwają brak dostępu do publicznych księgozbiorów. Jestem zadowolony, że nasza inicjatywa została tak dobrze przyjęta zarówno przez seniorów, jak i darczyńców, którzy chętnie dzielą się zawartością biblioteczek i regałów. Zachęcam do włączenia się do akcji – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na apel marszałka Piotra Całbeckiego odpowiedziało wiele osób z naszego województwa. Udało się zebrać już kilka kartonów publikacji, które trafiły do podopiecznych powstałych dziennych domów opieki w Górznie (powiat brodnicki) i w Przysieku (powiat toruński). Obecnie przygotowywane są książki dla kombatantów z naszego regionu.

Książki można zostawiać w oznakowanych pojemnikach, które znajdują się przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz przed przedstawicielstwami urzędu w: Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu i Grudziądzu.

Zob. www.kujawsko-pomorskie.pl

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7136617