Podwórko bez trzepaka. Czego chcą dzisiejsze dzieci? – spotkanie w KPCK

Podwórko bez trzepaka. Czego chcą dzisiejsze dzieci? – spotkanie w KPCK

28 lutego 2019 o godz. 18.00 zapraszamy do Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na literacko-teatralne spotkanie z Łukaszem Pilipem, autorem książki „Podwórko bez trzepaka. Reportaże z dzieciństwa”. Podczas wieczoru podejmowany przez autora temat przybliżymy w formie mini monodramu w wykonaniu Marty Kurzak oraz podejmiemy dyskusję na temat potrzeb dzieci, w której głos zabiorą: Anna Zmysłowska oraz Agnieszka Kamińska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy.
Wieczór poprowadzi: Adam Wierzbanowski.
Spotkanie odbywa się w ramach cyklu AUTOR i AKTOR.
Wstęp jest wolny.

Niezwykle poruszające reportaże Łukasza Pilipa rozbijają w pył bezrefleksyjnie powielane przekonanie, że lata dzieciństwa są cudowne i beztroskie. Książka stawia wiele pytań dotyczących dorastania, nie podsuwając prostych odpowiedzi i skłaniając do refleksji nad tym, jakie warunki wchodzenia w życie tworzymy naszym dzieciom.
dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy

Reporter lekko przykucnął, ma wzrok na wysokości metra, czasem półtora, od ziemi. Patrzy na świat tak, jak jego bohaterowie – dzieci. A przecież reportaż, którego bohaterem nie jest dorosły, to zawsze ryzyko. Łatwo tu o przekroczenie granic, naruszenie intymności, krzywdę, która zostanie na resztę życia. Pilipowi udało się, dzięki powściągliwości i empatii, ustrzec przed tymi zagrożeniami. I pokazać, jak trudno jest dziś być dzieckiem. Ta książka to wielka lekcja uważności dla tych, którzy dzieciom towarzyszą. I punkt wyjścia do rachunku sumienia dorosłych.
Magdalena Kicińska, reporterka

Łukasz Pilip (rocznik 1991) – pochodzi z Połczyna-Zdroju. Absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Pieniądze na nią zarobił w kasynie w Las Vegas. Stały współpracownik „Dużego Formatu” i „Wysokich Obcasów”. Laureat Festiwalu Wrażliwego w kategorii „Twórca szczególnie wrażliwy”.

Marta Kurzak – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, aktorka Teatru Polskiego w Warszawie, występuje na stołecznych scenach. Kreowała znaczące postacie sceniczne u takich reżyserów jak Andrzej Seweryn czy Maja Komorowska. Od kilku sezonów gra w obsadzie serialu „Na wspólnej” (TVN). Jej głos znany jest też z licznych ról radiowych i kinowych dubbingów.

fot. KPCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7254621

Skip to content