Podsumowano Akademię Prawa dla Dzieci i Młodzieży “PARAFKA”

Podsumowano Akademię Prawa dla Dzieci i Młodzieży “PARAFKA”

logockbrowarb Włocławek

W czerwcu we włocławskich szkołach i przedszkolach Centrum Kultury „Browar B.” zorganizowało warsztaty z zakresu edukacji prawnej w ramach Akademii Prawa dla Dzieci i Młodzieży “PARAFKA”. Nauczanie w tym zakresie powinno być wszechstronne i skierowane do całego społeczeństwa, także do jego najmłodszej części. Istotnym elementem zajęć było więc przekazanie dzieciom i młodzieży rzetelnej wiedzy prawnej na temat realnych zagrożeń czyhających w wielu dziedzinach życia i konsekwencji lekceważenia norm prawnych przez osoby małoletnie. Podczas zajęć prezentowane były ogólne zasady odpowiedzialności prawnej dzieci oraz funkcjonowanie tych reguł w praktyce.

W sumie przeprowadzono 47 spotkań warsztatowych, w których wzięło udział 920 uczestników. Zajęcia poprowadził Jacek Cudny – radca prawny i autor książek dla dzieci – a zatem człowiek kultury i prawa – laureat Kryształowego Serca Radcy Prawnego, przyznanego przez Krajową Radę Radców Prawnych za jego działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

Zajęcia w Akademii były nieodpłatne, realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski.

Akademia Prawa dla Dzieci i Młodzieży “PARAFKA” wznowi swoją działalność w nadchodzącym roku szkolnym.

 

Źródło: ckbrowarb.pl

7 lipca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185680

Skip to content