Podsumowanie XII Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego w Śmiłowicach

18 Cze Podsumowanie XII Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego w Śmiłowicach

12 czerwca 2018 r. Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach na moment stała się stolicą młodych poetów. Po raz dwunasty podsumowano i rozdano nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim im. Leona Stankiewicza.

Uroczystość uświetnili: Agnieszka Świątkowska – sekretarz Gminy Choceń, ks. Krystian Michalak – proboszcza parafii św. Bartłomieja, Anna Puścińska – nauczyciel bibliotekarz KPCEN we Włocławku, Ewa Wysińska – kierownik Biblioteki Gminnej w Choceniu, Danuta Kaczmarek – kierownik artystyczny zespołu „Śmiłowiónki” wraz z członkiniami zespołu oraz wielu zacnych gości.

Jak co roku w czasie tej uroczystości wielu młodych poetów otrzymało możliwość poznania twórczości swoich rówieśników i zaprezentowania swoich nagrodzonych utworów. Wszystkich uczestników i szanownych gości powitał szkolny zespół folklorystyczny pod kierownictwem Miłosza Kierzkowskiego.

Komisja w składzie: przewodniczący – Sławomir Gwardecki – dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach, członkowie: Danuta Czerwińska – Murawska – autorka biografii Leona Stankiewicza, Jarosław Wojciechowski – członek Związku Literatów Polskich Oddziału Warszawskiego oraz znani w regionie poeci, Mirosław Glazik i Teresa Olewczyńska, po zapoznaniu się z 230 wierszami nadesłanymi przez 130 młodych poetów przyznała 25 nagród i wyróżnień.

Lista laureatów w kategorii szkół podstawowych:

* I nagroda – Antonina Rychlewska, SP nr 41 im. S. Staszica w Warszawie,

* II nagroda – Pola Ciunel, SP im. S. Staszica nr 41 w Warszawie,

* III nagroda – Agata Chojnicka, SP w Skępem, opiekun: Edyta Cymerman,

* III nagroda – Łucja Koźmińska, MZS SP im. im. M. Kopernika w Radziejowie opiekun: Elżbieta Derucka,

* III nagroda – Julia Waszak, MZS SP im. im. M. Kopernika w Radziejowie, opiekun: Elżbieta Derucka.

Wyróżnienia otrzymali:

* Justyna Mikołajewska, SP im. st. sierż. M. Majchrzaka w Kaliskach, opiekun: Anna Ambrozewicz,

* Magdalena Karwat, ZS Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku, opiekun: Iwona Gonstal,

* Zuzanna Reznerowicz, SP im. K. Makuszyńskiego w Wieńcu,

* Mateusz Rutkowski, SP im. Z. Padlewskiego w Nadrożu, opiekun: Wioletta Perzanowska,

* Katarzyna Wiśniewska, SP im. Z. Padlewskiego w Nadrożu, opiekun: Wioletta Perzanowska.

Lista laureatów w kategorii klas gimnazjalnych:

* I nagroda – Kinga Rojewska, ZS w Brdowie, opiekun: Dariusz Racinowski,

* II nagroda – Aleksandra Rzadkowolska, Gimnazjum Dwujęzyczne w ZSO we Włocławku, opiekun: Romana Wasielewska,

* III nagroda – Julia Jabłońska, Gimnazjum im. W Reymonta w Bądkowie, opiekun: Halina Dondalska,

* III nagroda – Kornelia Walczak, SP nr 22 we Włocławek, opiekun: Anna Gwardecka.

Wyróżnienia otrzymali:

* Marta Bronikowska, Gimnazjum im. M. Kretkowskiej w Baruchowie, opiekun: Dorota Kacprzyk,

* Zuzanna Wyszomierska, SP z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie,

* Gabriela Leszcz, ZS w Brdowie, opiekun: Dariusz Racinowski,

* Gabriela Szylar, SP z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie, Bogusława Sobczyńska SP im. J. Korczaka w Choceniu, opiekun: Anna Pasiecznik.

Lista laureatów w kategorii szkół średnich:

* I nagroda – Andrzej Jagiełłowicz, XLVIII LO im. A. Dobiszewskiego w Warszawie,

* II nagroda – Henryk Modzelewski, Białobrzegi,

* II nagroda – Michał Ziółkowski, III LO im. M. Konopnickiej we Włocławku, opiekun: Emilia Bordon,

* III nagroda – Mateusz Tokarski, II LO im. M. Kopernika Włocławek, opiekun: Marzena Skierska.

Wyróżnienia otrzymali:

* Paweł Sztąderski, ZS Samochodowych im. T. Kościuszki Technikum Samochodowe, opiekun: Agnieszka Pawłowska,

* Adrianna Maciejewska, III LO im. M. Konopnickiej we Włocławku, opiekun: Emilia Bordon.

 

Sławomir Gwardecki – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach

 

 



Liczba odwiedzin:

3,409,316